:
:

BLESKOVKY

ŠANCE BYLY, ALE NESTAČILY NA GÓL ANI BODY: HRADEC - VÍTKOVICE 3:0

První polovinu F:NL uzavřelo družstvo Jiřího Balcárka v Hradci Králové. Bohužel již od úvodních minut měli Votroci navrh a svou převahu zúročili také bodově, Vítkovičtí tak jedou domů s prázdnou a o poslední body budou muset zabojovat proti Jihlavě. (foto: fchk.cz)

Hradec se chtěl po dvou zaváháních opět vrátit do formy, což bylo vidět hned od úvodních minut. První branka přišla již v deváté minutě, kdy Vlkanova vytvořil před brankou velký závar, jenž utnul až dobíhající Otto Urma, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal černobílé do vedení. Domácí branka nakopla a přidali ihned další šance, únik Prekopa ale zmařil včasný blok a z výborné pozice zamířil vysoko nad břevno Šípek.

Další komplikaci pro červené bylo zranění Jana Matěje, kterého nahradil Dominik Martišiak. A bylo ještě hůř. Otevřeného prostoru na hranici penalty využil zcela volný David Doležal a podruhé rozvlnil síť za zády Pepy Květoně - 2:0. Do útočení se pustili i hosté, jenže ne a ne si vypracovat nějakou slibnou příležitost. Nejblíže jí by Matoušek, jeho projektil ale mezi tři tyče nezamířil. Činit se naopak musel Květon, jemuž udělal svou ranou velké problémy Leibl.

Po změně stran se Vítkovičtí snažili o kýženou branku, ale obrana Hradce situaci přečkala a naopak přenesla hru na opačnou stranu hřiště, kde loženku zahodil z blízka vedle mířící Prekop. Šest stovek diváků se přesto dočkalo dalšího gólu, Jakub Šípek dostal míč za obranu a tváří v tvář Květonovi si poradil - 3:0. Vykřesat naději mohl Suchan, který ale z vyložené pozice poslal hlavou míč jen do připravených rukavic Ottmara.

Tempo hry za rozhodnutého stavu začalo opadat a diváci toho už v poslední dvacetiminutovce moc neviděli. Domácí si tak v pohodě dokráčeli pro cenné tři body, které je přiblížily barážovým příčkám. Naopak trenérské duo Vítkovic má před závěrečným duelem podzimu nad čím přemýšlet.

FC HRADEC KRÁLOVÉ - MFK VÍTKOVICE 3:0 (2:0)
Branky: 9. Urma, 21. Doležal, 55. Šípek. ŽK: 73. Leibl – 51. Martišiak. Rozhodčí: Alex Denev - Martin Leška, Lukáš Matoušek. Diváci: 601.
Hradec: Ottmar – Kopečný, Martinec, Leibl, Urma – Zbrožek - Šípek (74. Procházka), Soukeník, Doležal (87. Djurdjević), Vlkanova - Prekop (83. Firbacher).
Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, Cverna, Klusák – Motyčka – Matoušek, Bzirský, Suchan (80. Mikula), Matěj (20. Martišiak) – Kovařík (73. Buchvaldek).