:
:

BLESKOVKY

V PRAZE TO ZKRÁTKA NEVYŠLO: ŽIŽKOV - VÍTKOVICE 2:0

Fotbalisté Vítkovic chtěli přerušit nelichotivou bilanci na půdě Žižkova, leč ve značně obměněné sestavě to nevyšlo. Domácí si uhráli, co potřebovali, modrobílí byli neškodní a do Ostravy odjíždějí s nepořízenou. Přesto zůstávají osmí. (Foto: Ema Bartalská)

Oproti klasické sestavě vyběhla na trávník velmi pozměněná jedenáctka, ze které vypadli Mikula, Motyčka a Pašek, naopak příležitost dostali Januška, Bzirský a Praus. Do branky se opět postavil David Simkanič. Již od úvodních minut bylo jasné, že se kdoví jak krásný fotbal pod žižkovským vysílačem ve sváteční středu hrát nebude. Míč se pohyboval mezi šestnáctkami a šancí neskončily ani časté přímé kopy Vítkovických. Na druhé straně občasné centry úspěšně sbíral Simkanič.

Už po půlhodině přišla první komplikace v podání zdravotních problémů Jana Matěje, na plac tak musel Ondřej Chvěja. Z nepříliš atraktivní hry a občasných nepřesných střel přesto padla branka. David Simkanič při zákroku fauloval Jakuba Urbance a domácí fotbalista pokutový kop sám proměnil - 1:0. Červenobílé byli i po zbytek úvodní pětačtyřicetiminutovky více na míči, další příležitost se však již neurodila.

Bohužel duel posledního s osmým neoživila ani patnáctiminutová přestávka. Spokojení hráči Viktorky a bezzubí svěřenci trenéra Balcárka, taková hra diváky příliš netěšila, přesto pro Pražany byly důležité hlavně kýžené body a udržení naděje, to vše pod staronovým koučem Zdeňkem Haškem. V 68. minutě jeden z domácích hráčů namazal modrobílým špatnou přihrávkou, ovšem ani tentokrát z toho nebezpečno nebylo. Naopak deset minut před koncem se poprvé zastřeloval střídající Mashike Sukisa, míč však prolétl kousek nad břevnem. Přesto se hráč z Konga nakonec radoval, o pět minut později totiž dorazil vyražený míč za záda vítkovického brankáře - 2:0.

Vítkovice poté měly ještě alespoň příležitosti z rohů, jenže ani toto k přímému ohrožení branky nevedlo. Zmar a nepříznivý osud na půdě Žižkova jen potvrdila penalta Vasiljeva v nastaveném čase, když míč skončil na břevně. Pro domácí jsou to tři zlaté body, které udržují naději na záchranu, naopak Vítkovice si další prohrou komplikují pozici v horní polovině tabulky.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV - MFK VÍTKOVICE 2:0 (0:0)
Branky: 38. Urbanec (pen.), 85. Mashike Sukisa. Neproměnený PK: 90+3. Vasiljev.(břevno) Rozhodčí: Orel – Koval, Melichar. ŽK: Batioja, Šimek, Antl - Holiš, Cverna, Surzyn. Diváci: 1047.
Žižkov: P. Soukup – Antl, Šimek, Žežulka, Muleme – Rothe – Urbanec (C), Batioja (46. Súkenník), Kubala (64. Mashike Sukisa), Tusjak (83. Bazal) – Hejný.
Vítkovice: Simkanič – Celba, Holiš, V. Cverna (C), Surzyn – Januška (60. Pašek), Bzirský, Praus, Vasiljev – Matěj (30. Chvěja) – Kaloč (74. Motyčka).