:
:

BLESKOVKY

V MOL Cupu na nás čeká Nový Jičín

V poháru nás znovu po roce čeká Nový Jičín. MOL Cup v sezoně 2018/2019 byl rozehrán předkolem, ve kterém náš soupeř porazil Hulín 3:1. Utkání 1. kola mezi novojičínskými a vítkovickými fotbalisty by se mělo odehrát v úterý 14. srpna.

Divizní Nový Jičín zaskočil soupeře, který hraje o jednu soutěž výš, na začátku druhého poločasu, kdy v rozmezí dvou minut Pyclíkem a Macíčkem šel do trháku, který navzdory snižujícímu zásahu Rozka dvanáct minut před koncem už nepustil. Navíc sedm minut před koncem pečetil Ondřej Pyclík na konečných 3:1.

Vítkovice se v pohárovém klání potkaly s Novým Jičínem loni v červenci, tehdy se výběru Romana  Westa a Lubomíra Adlera podařilo nadšeně hrajícího soupeře porazit 3:2.

Přehled vzájemných zápasů Nového Jičína a Vítkovic od roku 2016

Přátelsky před sezonou 2016/2017:

Nový Jičín – MFK Vítkovice 0:2 (0:1)

Branky: Jurečka, Janco.

MFK Vítkovice: Matašovský – Hruzík, Kopičár, Prajza, Bělíček (70 Sedláček), Janco, Vaněk, Texl, Klejnot (60 Vítek), Halaška, Jurča.

Přátelské utkání v zimní přestávce 2017:

FK Nový Jičín – MFK Vítkovice 0:3 (0:1)

Branky: 64. a 83. Szotkowski, 12. Vaněk.

Vítkovice: Nemrava (46. Květoň) – Cverna, Hruzík, Chlopek (46. Řezáč), Jakubov – Fiala, Vaněk (46. Texl), Mišínský (70. Chlopek), Veselý (46. Hlavsa) – Kovařík, Okoye (46. Szotkowski).

Pohár v sezoně 2017/2018:

FK Nový Jičín – MFK Vítkovice 2:3 (2:2)

Branky: 16. Kalich, 22. Staněk – 13. Mišinský, 35. Bzirský, 66. Ožvolda. ŽK: Matěj (Vítkovice). Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Polák. Diváci: 418.

Vítkovice: Nemrava – Cverna, Honiš, Mikula, Hýbl – Bzirský (61. Pavelka), Ožvolda, Matěj – Mišinský (61. Szotkowski) – Mrázek, Fiala (81. Hruzík).

Přátelské utkání v zimní přestávce 2018:

FK Nový Jičín – MFK Vítkovice 0:2 (0:1)

Branky: 39. Kučera, 73. Moučka z pen.

Vítkovice: Chmiel (46. Netolička) – Prajza, Mikula (46. Zukal), Twardzik, Hýbl – Pašek (46. Moučka), Ožvolda, Bzirský (46. – 63. Motyčka), Kučera – Okleštěk (46. Mrázek), Žondra (46. Mišinský).

Přátelské utkání v zimní přestávce 2018 (namísto odloženého prvního jarního kola):

FK Nový Jičín – MFK Vítkovice 1:4 (0:0)

Branky: 70. P. Macíček – 77. a 87. Urbančok, 71. Kučera, 90. Mišinský.

Vítkovice: Chmiel (46. Květon) – Hýbl (63. Cverna), Motyčka (46. Tkáč), Okleštěk, Urbančok, Mrázek (70. Bzirský), Mišinský, Mikula, Dramé, Prajza, Pašek (46. Kučera).