:
:

PROBUZENÍ V PRAVÝ ČAS! VÍTKOVICE - UNIČOV 2:0

Fotbalisté MFK Vítkovice v generálce na nadcházející ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili třetiligový Uničov a výsledkově špatnou přípravu zakončili kýženým vítězstvím. Doufejme, že se tak dobře naladili na první kolo, které je čeká již za týden.

Trenér Balcárek sice ještě neměl k dispozici kompletní kádr, nicméně většina hráčů dostala v posledním utkání šanci poprat se o základní sestavu. Včetně řady nových jmen, která si představíme, až bude jejich případný příchod definitivně dokončen. Po vysokých prohrách a dlouhém čekání na vstřelení branky, začalo utkání s Uničovem velkým příslibem. Ze slibné pozice hned v úvodu zakončoval Surzyn, bohužel branku z voleje přestřelil.

Soupeř byl sice více na míči, přesto nebezpečnější byli domácí, gólem však skončila až situace z 26. minuty. Po kombinaci a dobrém centru Surzyna protlačil míč do sítě Marián Kovařík, který se po tak po svém návratu do MFK poprvé prosadil - 1:0. Po zbytek první půle byli svěřenci trenéra Balcárka lepším týmem.

Po výměně stran přišlo rychlé navýšení vedení. Uničovský brankář pod tlakem rozehrál nepřesně a Matoušek ze 40 metrů přehodil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Další slibné situace, kterých bylo dost, už zůstaly bohužel nevyužity, a tak se Vítkovičtí na ostrý duel proti Chrudimi naladili dvoubrankovou výhrou.

"Nebyli jsme spokojeni s nástupem do zápasu. Dělali jsme spoustu nevynucených chyb a byly tam časté technické nedostatky. Stále se o tom bavíme a snažíme se takové laciné ztráty eliminovat, poněvadž ve druhé lize by nás to stálo hodně sil a možná i body. Měli bychom být jistější na míči. Vstřelená branka nás naštěstí trochu uklidnila a vstup do druhé půle byl již o něčem jiném. Rychle jsme přidali další branku a postupem času soupeři docházely síly, přeci jen je v jiné fázi přípravy než my. Měli jsme tak spoustu prostoru k brejkům a gólovým situacím, jenomže jsme z nich jsme nebyli schopni vstřelit branku. Martišiak, Chvěja, Cverna... ti všichni měli gól na hlavě. To by nás mohlo ve F:NL mrzet. Suma sumárum vyhráli jsme 2:0, neinkasovali, ale důležitý bude příští pátek." popsal průběh generálky na F:NL asistent trenéra Miroslav Paul.

"Rádi bychom přivedli ještě jednoho nového hráče. Tréninky již budou směřovat spíše k taktickým věcem a nácviku standardek. Rovněž chceme hráče připravit na ostrý start soutěže po psychické stránce, tak abychom do prvního utkání dali vše a zvládli jej," popsal plán na poslední týden vítkovický asistent.

MFK VÍTKOVICE - SK UNIČOV 2:0 (1:0)

Branky: 26. Kovařík, 48. Matoušek.
Vítkovice: Květon - Surzyn, Mikula, Cverna, Stříž - Motyčka - Holiš, Matoušek, Matocha, Kania - Kovařík. Střídali: Simkanič, Bzirský, Praus, Moučka, Martišiak, Chvěja, Maťej.