logo
:
:

NEČEKANĚ JASNÁ ZÁLEŽITOST ZNAMENÁ ODLEPENÍ SE ODE DNA TABULKY

Fotbalisté Vítkovic v rámci 9. kola F:NL přivítali na Městském stadionu Sokolov. Dobrý výkon podpořili čtyřmi brankami svého soupeře smetli jasně 4:0.

Vítkovice se po osmi odehraných nacházely v krizi a dobře si uvědomovaly, že na chvostu tabulky si další prohru nemohou dovolit. Když v rámci devátého kola přijel do Ostravy Sokolov, čekalo se vyrovnané utkání, ovšem opak byl pravdou. Trenér Šturma dal důvěru stejné sestavě, která přivezla bod z Ústí. Jenže další venkovní utkání se pro Západočechy opět nevyvíjelo dobře. Už v páté minutě si před vápnem vzal míč Lukáš Buchvaldek, drze přešel přes obránce, udělal kličku brankáři a míč zasunul do branky. Sokolovští mohli rychle odpovědět, ale ale Květon sebral ve vápně míč těsně před volným Vávrou.


Podruhé modrobílí udeřili na konci první dvacetiminutovky, kdy střílený centr Stříže zapadl do pravého horního rohu sokolovské branky. I tentokrát se brzy po inkasování dostali hosté do slibné příležitosti. Střelu Machuči totiž tečoval Klusák tak povedeně, že domácí brankář musel rychle vystřelit nohu ke své levé tyči. Květon se musel činit také při povedené ráně Jakuba Dvořáka.

Atraktivní první poločas pokračoval další slibnou příležitostí, po které už mohli domácí vést o tři branky. Zorvan krásně poslal míč do strany Střížovi, leč ten obstřelil nejen vybíhajicího Šimana, ovšem také branku Sokolova. V samotném závěru první půle ještě mohl snížit Jakub Dvořák, ale jeho tvrdá rána zamířila jen do spojnice tyčí.


O přestávce si Vítkovice 30 let od zisku dorosteneckého titulu a diváci se zahřáli pořádným potleskem. Ten se Městským stadionem nesl také pár minut po přestávce, když Stříž poslal míč skrz vápno a Lukáš Buchvaldek se na zadní tyči nemýlil. Domácí vedli již 3:0 a měli utkání jasně ve své moci, před Sokolovem stála pořádná výzva. Tu podpořil František Šturma dvojitým střídáním. Ani to ovšem nepomohlo. Naopak definitivní tečku přidal po centru Zorvana Daniel Stropek, který si v souboji s Chvějou srazil míč do vlastní sítě.


Ostravané si byli jasně vědomi svého náskoku a snažili se chodit hlavně do brejku, z nich se jim ovšem nedařilo dostat do pořádného zakončení. Alespoň korigovat výsledek mohl unikjicí Štursa, ten ovšem jen nehcal vyniknout domácího brankáře. Z následného rohu nebezpečně hlavičkoval Čihák, ale hostům zjevně nebylo přáno. Fanoušci se dožadovali bůra, ale Kovařík si v úniku sice poradil s dvěma obránci jeho střelu ale nohama vyrazil Šiman.


Západočechům nešlo upřít snahu, i za rozhodnutého stavu bojovali, dnes ovšem utkání patřilo vítkovickým, ti podali velmi obětavý výkon a po jasné výhře 4:0 se odlepili odedna tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

MFK Vítkovice - FK Baník Sokolov 4:0 (2:0)

Branky: 5. Buchvaldek, 17. Stříž, 49. Buchvaldek, 55. Stropek (vla.). ŽK: Cverna - Kopřiva. Rozhodčí: Pechanec Ondřej – Vlček Matěj, Dresler Radim. Diváci: 489.
Vítkovice: Květon – Klusák, V. Cverna (C), Holiš, Surzyn – Motyčka – Stříž, Buchvaldek (84. Kania), Matěj (90. Praus), Zorvan – Chvěja (78. M. Kovařík).
Sokolov: Šiman – Šmehyl, Hošek (62. A. Čihák), Stropek, Jakub Dvořák II. (C) – Štípek, Machuča, Kopřiva (52. Štursa), Selnar, Vávra (52. Machek) – Červenka.

 

(Vloženo 20.09.19)


 

zpět