logo
:
:

PŘIJEDE PŘEKVAPIVÝ LÍDR TABULKY: VÍTKOVICE - PARDUBICE (pátek 17:00)

Poslední prázdninové kolo zavede na Městský stadion do Ostravy překvapivě těžkého soupeře. Po četných ztrátách by Pardubicím první místo v tabulce po pětině soutěže tipoval asi skutečně málokdo. Jak se toho svěřenci Jiřího Balcárka zhostí?


Náš páteční soupeř udává rok založení 2008, to ovšem neznamená, že do té doby by byly město s devadesáti tisíci obyvateli fotbalem nepolíbené. Ba naopak, v daném roce došlo ke sloučení FK Tesla Pardubice, FK Junior Pardubice a MFK Pardubice pod hlavičku současného FK Pardubice. Po dvou letech v Divizi C a dvou letech v ČFL se v krajském městě začala hrát druhá nejvyšší soutěž, a tak je tomu až do teď.


Hned v úvodní sezóně 2012/2013 skončily Pardubice jedenácté a od té doby se pohybují okolo středu tabulky, nejinak je tomu bylo také loni. Jedinou výjimkou byl předloňský ročník, kdy červenobílí skončili o bod třetí.


A letos to vypadá, že by Pardubice mohly opět bojovat o přední příčky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
Trenérské duo Novotný-Krejčí evidentně své svěřence na první pětinu ligy perfektně připravilo. Výsledkem prvních šesti zápasů jsou remízy v Brně a Prostějově a výhry nad Žižkovem, Vlašimí, Sokolovem či v Ústí nad Labem. Dobrý los podpořený kvalitními výkony a dobrou defenzívou vynesl 14 bodů, jež stačí na první příčku v tabulce.


Přitom Pardubice v létě přišly o svou klubovou ikonou Michala Petráně, který v Pardubicích strávil pět let a loni byl s jedenácti brankami nejlepším střelcem našeho soupeře. Loni sedmý tým opustil také osmigólový Fousek a střelec pěti branek Tischler. Naopak sílu v létě aktuálnímu lídrovi dodaly nové hostující tváře, například z Plzně (Hlavatý, Pfeifer), z Olomouce (Zifčák) či Slovácka (Kohút). Je tedy jasné, že na Vítkovice nečeká nic jednoduchého, ale hráči i fanoušci si jistě nepřejí nic více, než navázat na výhru z posledního jarního kola v poměru 2:0.

STŘELCI: 2 – Čelůstka; 1 – Prosek, Černý, Kohút, Hlavatý, Toml, Jeřábek.
POSLEDNÍCH 5 ZÁPASŮ: Pardubice – Sokolov 4:0, Ústí n. Labem – Pardubice 0:1, Prostějov – Pardubice 0:0, Pardubice – Vlašim 1:0, Brno – Pardubice 1:1.


MFK VÍTKOVICE - FC VYSOČINA JIHLAVA
pátek 30. srpna, 17:00, Městský stadion


Rozhodčí: Alex Denev – Tomáš Batík, Jakub Mojžíš.


POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ - 30. kolo F:NL (25.05.2019):
MFK VÍTKOVICE - FK PARDUBICE 1:0 (0:0)
Branka: 65. Holiš Roman. Rozhodčí: Adámková - Šimáček, Ratajová. Diváci: 1325.
Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Vasiljev, Praus, Holiš, Bzirský (79. Kaloč) – Januška (86. Leixner) – Chvěja (90+1. Vrzal).
Pardubice: Šmíd – Toml, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kovář (56. Sokol), Tischler, Solil (46. P. Černý), Mužík (77. Lee) – Petráň.

 

(Vloženo 29.08.19)


 

zpět