:
:

BLESKOVKY

NA ÚVOD PŘÍPRAVY HOKEJOVÝ VÝSLEDEK: VÍTKOVICE - FRÝDEK-MÍSTEK 6:2

Po pěti dnech tréninku pod novým trenérem Smetanou čekala Vítkovice první zkouška. Proti Frýdku-Místku si mužstvo vypracovalo řadu šancí a zvítězilo 6:2.

Na zápas dorazilo několik fanoušků, kteří se ihned vyptávali na nové tváře ve vítkovickém dresu. V obraně si svou premiéru odbyli Bolf, Plesník a Rusmann, v útoku zatápěl mladík Vejr. Do branky MFK Vítkovice se postavil Tomáš Netolička, ale mnohem více práce měl jeho protějšek Zouhar. Toho po pár minutách povedenou hlavičkou prověřil právě Vítek Vejr, ale brankář Valcířů dokázal míč dostat do bezpečí.

Ve třinácté minutě ale již šli v červeném dresu hrající domácí do vedení, Lukáš Buchvaldek dostal míč za obranu a v situaci jeden na jednoho se nemýlil. Stejnou šanci měl třiadvacetiletý ofenzivní záložník či útočník i o pár minut později, na podruhé ovšem poslal míč těsně vedle levé tyče. I tak Ostravané na konci první půlhodiny vedení navýšili, po rohu si nejvýše naskočil Radim Plesník a hlavou zamířil přesně.

I další minuty nabídly převahu Vítkovic, Zouhar ale dokázal výborně zlikvidovat únik Vejra a také střelu o zem z kopačky Buchvaldka. Přesto mladý brankář ještě do poločasu jednou inkasoval. Obrana Frýdku-Místku znovu chybovala a další míč za obranu našel Jakuba Matouška, jenž šikovnou ranou k tyči upravil na poločasové skóre 3:0.

Do druhé půle poslal Ondřej Smetana na hřiště také Cvernu, Motyčku a Chvěju. Obraz hry se ale příliš nezměnil, pořád to byli červenobílí, kdo udával tempo hry. Slibnou šanci vytvořil únikem po straně Matoušek, leč po následném centru nedokázali ani nadvakrát jeho spoluhráči dotlačit kulatý nesmysl za záda Zouhara. Jakub Matoušek si ovšem spravil chuť o pár minut později, to na levé straně unikl Kania a už to vypadalo, že i jeho centr zůstane nevyužit, ovšem dvacetiletý záložník tečovanou tvrdou ranou zvýšil už na 4:0.

Do hry se ve druhé půli dostali také dva odchovanci vítkovické kopané - Moučka a Šindler. Když pak po hodině hry zužitkoval rohový kop Buchvadlka hlavou stoper Václav Cverna, vypadalo to na pořádný debakl. Jenže hosté zabrali, začali být i nebezpeční a rázem snížili gólovou ztrátu. Jakub Mikulenka hlavou využil centr z levé strany a Mario Telnar prošel defenzívou jako nůž máslem a chladnokrevně překonal Netoličku.

Své příležitosti měla i družina Ondřeje Smetany, jenže Chvějovo sólo výborně přečetl brankář soupeře, který zneškodnil i ránu Šindlera. Poslední tečku za prvním přátelským zápasem v mrazivém počasí udělal Václav Cverna, který se dostal k odraženému míči po další standardce a ukázal, že umí dát gól také nohou. Vítkovice tak vyhrály přesvědčivě 6:2.

Trenér Ondřej Smetana: "Zápas byl vyvrcholením prvního týdne a splnil svůj účel. Možná jsme mohli čelit i někomu těžšímu, ale v téhle fázi to bereme. Kluci k utkání přistoupili s chutí a začali plnit věci, na kterých společně pracujeme. Samozřejmě to nebylo úplně ideální, ještě se však stále seznamujeme a některé věci jsou pro kluky nové."

MFK VÍTKOVICE - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 6:2 (3:0)
Branky: 13. Buchvaldek, 28. Plesník, 44. Matoušek, 54. Matoušek, 62. Cverna, 90. Cverna - 72. Mikulenka, 80. Telnar.
Vítkovice: Netolička - Bolf, Plesník (45. Cverna), Holiš, Russmann - Matoušek (60. Moučka), Matěj (45. Motyčka), Ožvolda, Kania - Buchvaldek (60. Šindler), Vejr (45. Chvěja).
Frýdek-Místek: Zouhar - Šohaj (46. Forch), Literák, Ságner, Fulnek (54. Hajnoš) - Skwarczek (46. Mrkvička), Žák - Varadi, Hykel (46. Telnar), Hurta (35. Bača) - Raab (46. J. Mikulenka).