:
:

BLESKOVKY

SOUPEŘ VZDOROVAL, ALE V ZÁVĚRU TŘIKRÁT INKASOVAL: VÍTKOVICE - ŽILINA B 4:1

Potřetí na TC Vista a potřetí vítězně, Vítkovicím se na novém tréninkovém centru zatím daří. Proti Žilině B šlo ovšem o vyrovnaný souboj, který tým trenéra Smetany zlomil na svou stranu až v poslední desetiminutovce.

První vážnější okamžik přinesla desátá minuta, kdy se jeden z hráčů soupeře dostal do rychlého náběhu a Celba měl co dělat, aby jej vytlačil do strany, následné zakončení zlikvidoval včasným výběhem Buček. Hosté byli velmi nebezpeční tím, jak dokázali rychle přenést hru na druhou stranu, stalo se tak i po chybné přihrávce zpět, kdy šel jeden z hostů sám na Bučka, míč přeletěl ovšem nejen jeho leč také břevno. Opět zafungovalo pravidlo nedáš-dostaneš, slovenského soupeře potrestal Martin Macej, jenž si krásně narazil míč a dostal se až před Petráš, který už na jeho projektil dosáhnout nedokázal.

V sobotu dopoledne se na Vistě hrál velmi bojovný fotbal hlavně ve středu hřiště, kde postupně přibylo také tvrdších osobních soubojů, ale přesně to na jaře čeká vítkovické fotbalisty ve F:NL. Za modrobílé měl dobrou šanci ještě Matěj, ale jeho tečovanou ránu dokázal nadvakrát zlikvidovat brankář soupeře. Poločas tak vyhráli domácí nejtěsnějším rozdílem. O krátké pauze pak trenér Smetana udělal šest změn v sestavě.

Hned ze začátku druhé půle se ukázaly nové tváře. Matoušek vysunul Slezáka, ten se krásně uvolnil, ale míč z úhlu poslal nad branku Žiliny. Soupeř poté na chvíli zatlačil domácí a dočkal se vyrovnání po krásné ráně Gona. Další minuty nabídly vyrovnaný fotbal s mírnou převahou slovenského soupeře, Květon musel dvakrát vybíhat až na hranici velkého vápna, aby zachránil situaci. Vedení Smetanově družině vrátil vítkovický odchovanec Marek Šindler, jenž se po autu dostal do úniku z levé strany a ranou o tyč nedal Vajsovi šanci. Vysloužil si tak potlesk padesátky domácích fanoušků.

Obdržený gól pátý celek druhé nejvyšší slovenské ligy hodně poznamenal, najednou začali Vítkovičtí tlačit vybojovali si v rozmezí tří minut dva rohové kopy. A oba skončily brankou Martina Motyčky. Zkušený vítkovický bojovník nejprve po odrazu z hranici velkého vápna nádherně vymetl šibenici, o chvíli později Buchvaldkův centr poslal do sítě hlavou přímo. Vedení 4:1 už fotbalisté v modrobílých dresech udrželi, ba naopak v samotném závěru se ještě mohl prosadit Chvěja po pohledné kličce už málem zasouval míč do brány, ale rychlé ruce Vajse dokázaly míč zastavit. Vítkovice přesto dokázaly i ev třetím přátelském utkání zvítězit, tenrokrát 4:1. Další zápas čeká vítkovické fotbalisty již v úterý, kdy od 15:00 přivítají na TC Vista lídra MSFL z Blanska.

Trenér Ondřej Smetana: "Utkání splnilo svůj účel, Žilina nás prověřila asi nejvíce z dosavadních soupeřů, jak fyzicky, tak kombinačně. Výsledek možná úplně neodpovídá průběhu hry, ale kluci se dostávali do šancí, které dokázali proměnit."

MFK Vítkovice - MŠK ŽILINA "B" 4:1(1:0)
Branky: 22. Macej, 79. Šindler, 84. a 87. Motyčka - 63. Gono.
Vítkovice: Buček (46. Květon) - Russmann (46. Helebrand), Cverna, Plesník, Celba - Šindler, Matěj (46. Motyčka) - Kania (46. Matoušek), Buchvaldek, Bolf (46. Slezák) - Macej (46. Chvěja).
Žilina B: Petráš (75. Vajs) - Suľa, Kopas, Moško, Nagy - Gono, Diaz, Farský (46. Pečovský) - Kaprálik, Iľko, Rusnák