:
:

BLESKOVKY

ANI DVĚ VSTŘELENÉ BRANKY V DERBY NESTAČILY K BODOVÉMU ZISKU: TŘINEC - VÍTKOVICE 3:2

Domácí byli dle bookmakerů jasným favoritem zápasu a po třiadvaceti minutách to vypadalo, že se žádné překvapení konat nebude. Leč ex-třinečtí Stříž s Buchvaldkem se postarali o vyrovnání. I tak ovšem bohužel všechny body zůstávají ve Slezsku. (foto: FB Fotbal Třinec)

Trenér Balcárek dal důvěru stejné základní jedenáctce jako v uplynulých dvou utkáních. Tu ovšem čekal soupeř, který vyhrál poslední tři zápasy a pohybuje se na špici F:NL. Obě mužstva za tónů písně Karla Gotta přivedl na hřiště sudí Dorušák a utkání sobotního dopoledne mohlo začít. První rohy obou mužstev ještě zůstaly bez výrazných šancí, ale standardka domácích v desáté minutě již znamenala změnu stavu. Leonid Akulinin vypálil z přímého kopu míč tak šikovně že i přes teč ve zdi míč zapadl k levé tyči Květonovy brány - 1:0.

O vyrovnání se mohl postarat Chvěja, ale z blízka při dorážce jen nechal vyniknout brankáře Adamušku. A tak opět udeřili červenobílí. Hlúpikův centr Omasta sklepl hlavou k nohám Filipa Kubaly, který nechytatelnou ranou upravil náskok Třince na 2:0. Naštěstí radost z pojišťovací branky dlouho nevydržela a postarala se o to ex-třinecká dvojice. Lukáš Buchvaldek svým přízemním centrem na zadní našel Michala Stříže, jenž se s tím nepáral - 2:1.

Ještě veseleji mohlo být na konci úvodní půlhodiny, Klusáka ale výtečným skokem na bližší tyč vychytal brankář Adamuška. V dobré šanci se po rohovém kopu ocitl také Matěj, jeho hlavička ovšem mířila mimo branku. Vyrovnání nepřinesl ani centr Stříže a tvrdá hlavička Motyčka, hrdinou okamžiku byl opět domácí brankář. Ve 36. minutě bylo hodně spoře zaplněném stadionu Rudolfa Labaje rušno, protože po faulu Kubaly to vypadalo na pokutový kop, jenomže Dorušák označil za místo prohřešku prostor těsně před pokutovým územím a Buchvaldek si s nabídnutou příležitostí neporadil a míč skončil ve zdi. Aktivita vítkovických tak zůstala neodměněna.

Co se ovšem nepodařilo z řady příležitostí v první půli se podařilo hned po čtyřech minutách druhé pětačtyřicetiminutovky. Protiútok založený Střížem pokračoval na Chvěju, jenž dokázal dostat míč na Buchvaldka a ten efektním lobem vyrovnal na 2:2. A mohlo být pro Slezany ještě hůř, Motyčkova rána ale prolétla metr nad břevnem. Poté konečně něco ukázali také domácí, po centru Omasty nebezpečně hlavičkoval Hlúpik, leč Květon míč vyrazil. Na hřišti byla cítit atmosféra derby a hodně rušno bylo po hodině hry, kdy se vinou Samiece na zemi ocitl Zorvan. Rozhodčí ovšem prohřešek nezaznamenal, což se nelíbilo trenéru Balcárkovi a obdržel první žlutou kartu.

Červenobílí nechtěli dopustit ztrátu bodů a postupně přidávali na aktivitě. Ta vyústila v 72. minutě, kdy to na sebe vzal Imrich Bedecs a krásnou ranou z rohu pokutového území vymetl pavučinu v levém horním rohu Květonovy branky - 3:2. Na tahu byly opět Vítkovičtí a do útoku se již zapojil i kapitán Cverna, naneštěstí i s jeho ranou si Adamuška poradil. 369 promrzlých diváků tak alespoň zahřála nadějná šance modrobílých barev. Přes Surzyna a Buchvaldka míč doputoval až do pokutového území k Holišovi, ani bleskové zakončení však neslavilo díky bleskové reakci domácího brankáře úspěch. Velký potlesk byl skutečně na místě.

Svěřenci dua Balcárek-Paul už vrhli veškeré síly do útoku, v nastaveném čase si na roh naběhl i Květon, ale nic nebylo platné. Naopak brejk do odkryté obrany ještě mohl úspěšně zakončit Tijani, to by však nesměl skvěle vyběhnout Pepa Květon a vytáhlého útočníka o skluzem o míč odebrat. I tak měli domácí důvod k radosti, vyhráli totiž čtvrtý zápas v řadě. Ovšem hráči Vítkovic si zaslouží pochvalu, bojovali srdnatě, na šance soupeře přehráli, jenomže fotbal se hraje na góly a domácí dali o jeden víc, a tak všechny tři body zůstávají v Třinci.

FK FOTBAL TŘINEC - MFK VÍTKOVICE 3:2 (2:1)
Branky: 10. Akulinin, 23. Kubala, 72. Bedecs – 25. Stříž, 49. Buchvaldek. ŽK: Kubala, Janoščín, Samiec – Holiš, Cverna, Balcárek, Surzyn, Matěj.  Rozhodčí: Dorušák – Vodrážka, Lakomý. Diváci: 369.
Třinec: Adamuška – Kušnír, Bedecs, Gáč, Janoščín – Omasta (61. Arroyo), Samiec, Machalík, Hlúpik – Kubala (71. Valenta), Akulinin (82. Tijani). Trenér: Habanec.
Vítkovice: Květon – Surzyn, Holiš, V. Cverna, Klusák (88. Martišiak) – Motyčka (79. M. Kovařík), Matěj – Buchvaldek, Zorvan, Stříž (79. Kania) – Chvěja. Trenér: Balcárek.