:
:

BLESKOVKY

Čekání na úspěch proti Opavě trvá

Znovu to nevyšlo. Fotbalisté Vítkovic opět prohráli v derby s Opavou a zůstávají ve Fortuna národní lize na třinácti bodech. Na podzim je už čeká pouze za týden derniéra v Sokolově.

Vítkovice proti Opavě vyrukovaly ve výrazně defenzivním módu, přesto mohly jít brzy do vedení, po Urbančokově centru však dokázal Kuzmanovič odvrátit míč na roh před dobíhajícím Vasiljevem.

Favorit zápasu, který je v tabulce momentálně za Třincem druhý, se poprvé výrazně osmělil zásluhou Puškáče, ex-petřkovického útočníka však pozorný Květon vychytal.

Krátce před poločasem to byly znovu Vítkovice, které zahrozily, jenže po souhře Mišinského s Prajzou se míč dostal k Vasiljevovi, jehož nakonec Kayamba zablokoval.

A když už se zdálo, že sudí Orel naposledy foukne do píšťalky, přišla přihrávka Kuzmanoviče na Jursu, který Květona už vyniknout nenechal.

Obraz hry se ani po pauze moc nezměnil, jenže skóre ano. A hned dvakrát. Nejdřív Mišinský vyhrál na hranici vápna souboj se Schaffartzikem a vzápětí překonal opavského gólmana Šroma, a jen o čtyři minuty později se po Zavadilově rohu trefil Jan Žídek, který vrátil Opavě vedení. A jak se později ukázalo, i vítězství.

MFK Vítkovice – Slezský FC Opava 1:2 (0:1)

Branky: 64. Mišinský - 45.+2 Jursa, 68. Žídek. Rozhodčí: Orel – Dobrovolný, Pfeifer. ŽK: Urbančok, Motyčka, Twardzik, Dramé – Zavadil, Simerský. Diváci: 1237

Vítkovice: Květon - Prajza, Dramé, Kotouč, Hýbl – Urbančok, Motyčka, Twardzik, Vasiljev (82. Matěj) – Mišinský (90. Ožvolda), Mrázek. Trenér: Grmela

Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Žídek – Kuzmanovič, Zavadil, Jursa, Zapalač (89. Stříž) – Kayamba (85. Jurečka) – Smola, Puškáč (72. Hrabina). Trenér: Skuhravý

Ohlasy trenérů po utkání:

Ludevít Grmela (Vítkovice): „Do toho utkání šla Opava jako favorit, přestože jsme byli domácím mužstvem my. Průběh prvního poločasu byl takový, jaký jsme chtěli, aby byl. Hráli jsme odzadu s tím, že jsme je nechávali, ať jsou dominantní na míči a mají pocit kontroly nad zápasem. My jsme se soustředili na brejky, a kdybychom byli o něco chytřejší, mohli jsme z nich i nějaký gól dát. Bohužel ale těsně před poločasem přišla chyba, po které jsme si nechali dát hloupou branku do šatny. To nebyla žádná fotbalová akce, po níž by nás Opava přehrála. Ve druhém poločase jsme to malinko zvedli, bránění jsme posunuli výš, což, si myslím, lepší. A podařilo se nám i vyrovnat na 1:1, což kluky mohlo nakopnout, jenže vzápětí si necháme dát další hloupý gól z polovysokého rohu. To postavení hráčů bylo jasné, ale přece takový míč nemůže projít. Tím se srážíme zbytečně dolů. Nemyslím si, že by Opava vyhrála zaslouženě, zkrátka se to k nim přiklonilo, a to jsme jim navíc ještě umožnili. Ale takový je fotbal.“

Roman Skuhravý (Opava): „Bylo to podle očekávání nesmírně těžké utkání, přesto si myslím, že jsme jej vyhráli zaslouženě. Strach o výsledek jsem neměl, ale teď jsme v období, že kdyby na nás soupeř vystřelil z Marsu, tak z toho dostaneme góla. I proto jsem rád, že navzdory takové nepřízni jsme utkání zvládli. Ale taková období, které teď prožíváme my, potká i větší mužstva. Ano, sami dobře víme, že dostáváme hloupé góly, ovšem je mi jasné, že kluci tu chybu udělat nechtějí. Asi je v tom i absence nějaké lehkosti. Teď to musíme přečkat, máme před sebou poslední utkání a v zimě bude dost prostoru s tím něco udělat. Stále si názorně ukazujeme, že největším nepřítelem si jsme sami sobě. Ve všech zápasech máme pasáže, kdy jsme jednoznačně lepší, ale taky dokážeme v defenzivě udělat hloupé chyby. Ale stav, ve kterém se nacházíme, je přesně takový, jaký má být. Ještě nejsme velké mužstvo, abychom suverénně prošli takhle těžkou soutěží.“

(Vloženo 10.11.17)

VIDEO

FOTOGALERIE

Vítkovicím chybělo u lídra 16 vteřin! Plzeň zachránil Indrák

/UVNITŘ VIDEO Z KAMER V PŘILBÁCH HRÁČŮ/ To je pech! Hokejisté Vítkovic měli v nedělním utkání 23. kola extraligy v Plzni blízko ke třem bodům. O ty je připravil v power-play při hře pěti proti čtyřem v čase 59:44 domácí útočník Indrák. Ostravané nakonec urvali na ledě lídra jen bod za porážku 3:4 po samostatných nájezdech. V nich navázal na gól ze základní hrací doby kanonýr Západočechů Gulaš.

Deník nám fandí: představujeme týmy FC Baník Ostrava

Redakce bude každý týden v pondělí v tištěné verzi Deníku zveřejňovat skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.