:
:

BLESKOVKY

Další přípravná přestřelka: Uničov – Vítkovice 3:4

Dvakrát byli gólově pozadu, nakonec si však připsali čtvrtou zimní výhru. Fotbalisté Vítkovic si v přípravě na jarní druholigové boje poradili s třetiligovým Uničovem po výsledku 4:3. Dvěma vstřelenými góly se blýskl Vladimír Mišinský.

Fotbalisté Vítkovic rychle prohrávali, ale pak po propadlém přímém kopu se jim podařilo vyrovnat. Do poločasu jsme jim sice „povedlo“ ještě jednou inkasovat a zase být o krok pozadu, ale zápas zvrátili třemi góly po změně stran.

Utkání hrané v Olomouci nakonec skončilo ve prospěch Vítkovic jen o gól i kvůli tomu, že Uničov v závěru s ojedinělého protiútoku dokázal jako poslední skórovat. Souboj na Hané sledoval i Leoš Kalvoda, hlavní kouč Znojma, našeho prvního jarního soupeře, s nímž se utkáme v neděli 4. března u nich doma, na jihu Moravy.

Další utkání odehrají vítkovičtí fotbalisté hned ve středu 14. února, na umělé trávě vedle Městského stadionu přivítají v 11 hodin Otrokovice.

SK Uničov – MFK Vítkovice 3:4 (2:1)

Branky Vítkovic: Mišinský 2, Kučera, Mrázek.

Sestava Vítkovic – I. poločas: Netolička – Pašek, Mikula (40. Ožvolda), Dramé, Kučera – Tkáč – Prajza, Motyčka, Bzirský, Hýbl – Žondra. II. poločas: Netolička – Pašek, Motyčka, Dramé, Kučera – Ožvolda – Prajza, Okleštěk, Mrázek, Hýbl – Mišinský.

Ohlas trenéra po utkání:

Ludevít Grmela (Vítkovice): „Vyzkoušeli jsme si trošku jiné rozestavení, i když to nebylo vlastně poprvé. Škoda dalšího lajdáckého začátku, po kterém jsme rychle prohrávali. První poločas to bylo takové nahoru a dolů s tím, že bych řekl, že Uničov měl i místy navrch. Sice jsme byli možná častěji na míči, ale soupeř byl jednoznačně nebezpečnější směrem dopředu. Po pauze, když jsme to prostřídali, se nám podařilo po pár minutách vývoj obrátit v náš prospěch. Branky jsme navíc vstřelili po krásných, nadstandardních akcích. V podstatě jsme pak už soupeře na naší půlku moc nepouštěli, natlakovali jsme ho a on se nemohli vůbec k ničemu dostat. A byla jen škoda, že Paškovi rozhodčí neuznal za stavu 4:2 regulérní gól. Celkově vzato jsme byli my lepší a nebezpečnější, kdežto soupeř byl asi o něco lepší v prvním poločase. S výsledkem, když dostanete tři branky, spokojený nikdo není, na druhé straně jsme dali čtyři a mohli jich v klidu být i víc. Teď už půjde o to, aby se nám to povedlo stabilizovat, na to máme k dispozici další období. A v něm musíme vynegovat především ztráty míčů bez tlaku, dá se říct zadarmo. Jinak si myslím, že to vůbec špatné není, hráči dokážou předvést nádherné fotbalové akce.“