:
:

BLESKOVKY

Hokejová přestřelka bez bodů: Vítkovice – Žižkov 3:5

Vstup do jara podle představ nevyšel. Muži Vítkovic v 18. kole Fortuna národní ligy prohráli na vlastním hřišti s Viktorií Žižkov 3:5 a klesli do sestupového pásma. Naše branky vstřelili Libor Žondra, David Pašek a Martin Bzirský.

Vítkovice šly do vedení už po devíti minutách, kdy se po centru do vápna Žižkova zjevil na zadní tyči osamocený Libor Žondra, pro kterého už nebyl problém uklidit míč za záda bezmocného Karla Hrubeše. Žižkov ale vyrovnal pouze o čtvrthodinu později, po Batiojově vysunutí se mohl radovat Jan Kuchta.

Domácí šli opět do vedení krátce po půlhodině zápasu, na Mrázkovu nabídku si na pravém křídle naběhl David Pašek, který navíc vzápětí poslal míč křížnou ranou přesně k pravé Hrubešově tyči. Tečku za poločasovou přestřelkou však udělali Žižkované, kteří po Batiojově bezproblémovém zakončení zblízka znovu srovnali s Vítkovicemi krok.

Po změně stran se nejdřív opřel z hranice šestnáctky do míče Miroslav Podrazký tak šikovně, že míč zapadl přesně do levého horního růžku Chmielovy branky.

Gólové manko s vítkovickými hráči na okamžik zatřáslo, ale když se zase srovnali, mohli hned dvakrát vyrovnat. Nejdřív po nečekané zpětné Paškově přihrávce nebylo souzeno dát gól střídajícímu Vladimíru Mišinskému a o pár minut později David Pašek pro změnu k dalšímu gólu vyzval Libora Žondru, jenže jeho gólovou střelu zneškodnil instinktivním zákrokem Karel Hrubeš.

Vzápětí nečekaně udeřilo na opačné straně hřiště, po faulu na Batioju se pískala penalta, kterou Miroslav Podrazký přesně mířenou ranou proměnil, čímž vítkovické naděje na bodový zisk prakticky zmrazil. A když se devět minut před koncem podruhé v utkání prosadil Jan Kuchta, bylo definitivně po nadějích. Ty nerozdmýchal ani Martin Bzirský, jenž v samotném závěru už jen po dalším Paškově centru kosmeticky upravil konečný výsledek.

MFK Vítkovice – Viktoria Žižkov 3:5 (2:2)

Branky: 9. Žondra, 33. Pašek, 88. Bzirský – 24. a 82. Kuchta, 50. a 74. z pen. Podrazký, 44. Batioja. Rozhodčí: Klíma – Pochylý, Podaný. ŽK: Žondra, Urbančok, Mikula (všichni Vítkovice). Diváci: 571.

Vítkovice: Chmiel – Prajza, Mikula, Dramé, Hýbl – Pašek, Motyčka (64. Bzirský), Ožvolda, Urbančok (52. Mišinský) – Mrázek, Žondra.

Žižkov: K. Hrubeš – Dressler, Košťál, Švejdík, Pardubský – Podrazký, Pavlata, Batioja – Štípek (70. Musa), Urbanec (84. Trávníček) – Kuchta (84. Frimmel).

Ohlasy trenérů po utkání:

Ludevít Grmela (Vítkovice): „Nikdo asi nečekal, že bychom doma dostali pět gólů. Jenže na tom hřišti to byl trošku cirkus. Na druhé straně jsme ale dali tři branky a přitom jsme bez bodu, což je taky divné. Práci nám neusnadnil ani fakt, že nějací hráči z kádru vypadli, ovšem když se na to podívám z nadhledu, vychází mi, že největší nepříjemnost bylo to, že jsme do poločasu neudrželi vedení 2:1. Kdyby tomu tak bylo, myslím si, že by zápas byl trošku jiný. Pak jsme ještě mohli ve druhém poločase vyrovnat na 3:3, jenže nedáme tutovku, vzápětí je na druhé straně penalta a gól na 2:4. Pak už bylo víceméně po utkání.“

Bohuslav Pilný (Žižkov): „Dvakrát jsme prohrávali, dvakrát jsme to dotáhli, ale asi hodně důležitý byl gól na 2:2 v podstatě do šatny. O přestávce jsme si říkali, že by to mohlo být o třetím gólu, že kdo ho dostane, ten se asi zlomí. Ale nakonec to tak být nemuselo, protože za stavu 3:2 pro nás chytl Karel Hrubeš gólovku. Kdyby z toho padl gól, bylo by utkání zase na vážkách. Každopádně jsme rádi, že jsme tady zvítězili. Dali jsme venku pět gólů, tohle je ukázka nějaké kvality, ovšem sám za sebe říkám, že mě štvou tři inkasované branky, ale když jsme těch pět dali, klukům asi nadávat nemůžu.“

(Vloženo 09.03.18)

VIDEO

FOTOGALERIE

Ostrava Beach Open 2018: V Dolních Vítkovicích se sejdou páry z celého světa

FOTOGALERIE/ Je to vrchol letošního léta a zároveň velká premiéra. Turnaj Světové série v plážovém volejbale, který se po několika letech vrátil do Česka, poprvé v historii hostí Ostrava.

Trenérský rekordman či největší karetní hříšníci. Nabízíme fakta o MS v Rusku

Boje v základních skupinách fotbalového mistrovství světa v Rusku jsou v plném proudu, v akci se už stihly představit desítky světových hvězd. Šampionát je vrcholnou událostí, kterou sleduje takřka celý svět. Přečtěte si největší zajímavosti o tomto mimořádném sportovním svátku.