:
:

BLESKOVKY

I NA POPÁTÉ DOMA ÚSPĚŠNÍ: VÍTKOVICE - VLAŠIM 1:0

Vítkovice se po dvoutýdenní pauze, zaviněné odložením zápasu v Ústí n. L, představily opět na domácím hřišti a znovu byly v roli favorita. Do Ostravy zavítala Vlašim, kterou ve středu převzal Erich Brabec a na premiéru nejspíše v dobrém vzpomínat nebude.

Díky skvělé bilanci domácích utkání vstupovala družina Jiřího Balcárka do desátého zápasu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY opět jako favorit. Mohl za to také fakt, že Vlašimi se letos tolik nedaří, a tak si kormidlo klubu spolupracujícího se Spartou Praha již vyzkoušeli trenéři Havlíček, Brožek a od středy nově také Erich Brabec. Poslední jmenovaný si dal za úkol v Ostravě neinkasovat, avšak to se nepodařilo a FC S&B k zisku pouhých dvou bodů z hřišť soupeřů nic nepřidal.

A přitom to pro hosty začalo slibně. Byli častěji na míči a získali si i územní převahu, dobře zformovaná obrana Vítkovic ale soupeře do žádné šance nepustila. S postupem času se pak začali osmělovat i domácí a předvedli několik slibných akcí po levé straně, kde operoval zejména Tomáš Vasiljev. K ohrožení Le Gianga však nedošlo. V sedmnácté minutě o sobě dala vědět také pravá strana domácího mužstva, když se centr Paška snesl až na hlavu Mišinského, ten se ještě snažil najít dobíhajícího Súkenníka, leč míč letěl příliš vysoko a záložník v modrém na něj už nedosáhl.

Vlašim pokračovala ve své hře, avšak i nadále svými útoky narážela na skvěle připravený obranný blok, a tak byly blíže k první brance utkání opět Vítkovice. Po faulu Hadaščoka si vzal míč k rozehrávce standardní situace pětadvacet metrů od brány Vladimír Mišinský a jeho kroucený projektil jen těsně minul pravou tyč hostující branky. Le Giang se pouze ohlédl, a nakonec si mohl i oddychnout. O pár minut později to však již Vítkovicím vyšlo.

Ve 37. minutě dostali Ostravané příležitost k brejku, který skončil výbuchem radosti na tribuně Městského stadionu. Pašek potáhl míč po pravé straně, odcentroval, a i když na letící balon nedosáhl Mišinský, míč dolétl až k úplně volnému Tomáši Vasiljevovi, jenž se nerozpakoval a napálil jej ke vzdálenější tyči - 1:0. Domácí vstřelený gól nakopl a vzápětí mohlo být ještě veseleji, Súkenník však mířil mimo tři tyče. Neujal se ani nebezpečný střílený centr z kopačky Kučery, jež dokázal vyrazit do bezpečí Šustr. První půle tak skončila těsným vedením Vítkovic.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupili naopak aktivněji svěřenci trenéra Balcárka, kteří hned po třech minutách předvedli pohlednou akci na jejímž konci byla hlavička Paška a dobrý zákrok Le Gianga, následně se ještě pokusil vrátit míč před branku Mišinský, ale nepodařilo se. Domácí oblíbenec se dostával do zakončení i v dalších minutách, leč nebylo mu přáno a míče vždy končily kousek vedle vlašimské svatyně.

Ve dvaašedesáté minutě přišla velká komplikace hostujících fotbalistů, protože rozhodčí Severýn pokračoval v přísném metru a po druhé žlutě kartě poslal do sprch Vojtěcha Hadaščoka. Necelých šest stovek diváků se tak začalo těšit na druhý gól v podání vítkovických fotbalistů, leč opak byl pravdou. Hosté se ještě více semkli a povětšinou drželi soupeře daleko od své branky. Přidat pojistku se pokusil Tomáš Vasiljev, který s míčem proběhl nějakých třicet metrů a dostal se až do pokutového území, zblokované zakončení ale přineslo pouze roh.

Ani závěrečná čtvrthodinka nepřinesla změnu obrazu hry. Trenér Erich Brabec si sundal sako a neustále aktivně udílel pokyny, přesto se jeho svěřencům dlouhou dobu nedařilo nic vymyslet. Nebezpečí domácím hrozilo jen díky přímým kopům z nohy Kučery, kdy to při pohledu na míč letící v blízkosti domácí svatyně na tribuně několikrát jen zahučelo. Už to vypadalo, že skóre se již měnit nebude a že Vlašim domů pojede s prázdnou. Přesto nakonec všem vítkovickým příznivcům ještě jednou pořádně zatrnulo. Ve čtvrté minutě nastavení se před brankou zjevil Štochl a zívala před ním poodkrytá brána, leč zakončení mu úplně nevyšlo a zákrok zápasu si tak připsal Martin Šustr.

Tři body nakonec přeci jen zůstaly v Ostravě, a to již popáté v řadě. Vítkovice zažívají skvělý vstup do sezóny, kdy po deseti kolech mají už 17 bodů a minimálně do soboty jim patří fantastické čtvrté místo. Tak povedený start v podání modrobílých fanoušci již dlouho nepamatují.

Trenér Vlašimi Erich Brabec: "Domácí vyhráli zaslouženě, protože využili svoji příležitost. My jsme nehráli dobře. Nevypracovávali jsme si šance, protože Vítkovice hrály dobře v blok a eliminovaly naše silné stránky. Paradoxně až po vyloučení jsme začali více běhat, více se nabízet a v nastavení jsme si vytvořili jedinou šanci, kterou jsme ale neproměnili, takže odjíždíme s prázdnou."

Trenér Vítkovic Jiří Balcárek: "Souhlasím, že toto utkání nebylo bohaté na šance. Věděli jsme, že Vlašim je silná na míči, velmi dobře kombinuje a toho jsme se hodně báli. Proto jsme vycházeli ze zahuštěného bloku. V prvním poločase jsme měli jednu šanci, kterou jsme využili. Po vyloučení jako bychom se zalekli situace. Z vlastní zkušenosti vím, že v deseti se tým obvykle uvolní. Utkání jsme zvládli, čehož si vážíme, ale víme, že musíme nadále pracovat na věcech, které nás trápí."

MFK Vítkovice – FC S&B Vlašim 1:0 (1:0)

Branky: 39. Vasiljev. ŽK: Mikula, Motyčka, Pašek - Hadaščok, Štochl, Mareček. ČK: 62. Hadaščok. Rozhodčí: Severýn – Arnošt, Boček. Diváci: 592.
Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Končal – Pašek, Motyčka (70. Ožvolda), Matěj, Vasiljev – Súkenník, Mišinský (85. Macej).
Vlašim: P. Le Giang – Mil. Kadlec, J. Štochl (C), Plechatý, Túlio (58. Mizerák) – Janda (73. Fotr), Fortelný, Mareček, Kučera (81. Blecha) – Dao, Hadaščok.