:
:

BLESKOVKY

Jeden gól na výhru nestačil: Vítkovice – Hradec 1:1

Je bod málo nebo bude dost? To fotbalisté Vítkovic, kteří doma uhráli nerozhodný výsledek 1:1 proti silnému Hradci Králové, uvidí až na konci sezony. Hosté šli ve středu do vedení zásluhou Pázlera, za Vítkovice srovnával Žondra.

V prvním poločase byl k vidění z vítkovické strany o něco opatrnější fotbal s velkým důrazem na udržení čistého konta. Zato královéhradečtí Votroci hráli bez zábran, častokrát se dostali i do pokutového území domácích, ale do úplně stoprocentní šance se prakticky nedostali. Snad jen Pázlerova příležitost z dvacáté minuty se dala nazvat skutečně nebezpečnou, jenže v koncovce se dostal až příliš blízko k brankáři Květonovi a jen ho trefil.

Na opačné straně o sobě dal krátce před pauzou vytáhlý Libor Žondra, ale k míči se po centru nakonec nedostal, dobrý obranný zákrok si připsal stoper Kvída, který jej zodpovědně pokryl a míč před vítkovickým útočníkem uklidil do zámezí.

Po změně stran začaly padat i góly. Do vedení šel Hradec Králové po hrubé chybě domácích zásluhou Jana Pázlera, který míč dostal za brankovou čáru ranou o břevno, o dvanáct minut později se hlavou prosadil vítkovický útočník Libor Žondra, který ale zápas kvůli přísnému druhému žlutému napomenutí nedohrál.

Vítkovice navzdory početní nevýhodě zkoušely obrat ve skóre, šanci měl třeba z přímého kopu Filip Twardzik, jenže Vízek v brance Hradce Králové už neinkasoval.

Tým trenéra Grmely je dvě kola před koncem sezony sice patnáctý, ale pokud v neděli porazí Sokolov a pak uspěje i na půdě Ústí nad Labem, pak se bez ohledu na ostatní výsledky ve druhé lize zachrání.

MFK Vítkovice – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 70. Žondra – 58. Pázler. Rozhodčí: Ginzel – Pfeifer, Petřík. ŽK: Malík, Žondra, Hýbl, Prajza – Kvída, Krátký, M. Černý, Vlkanova. ČK: 81. Žondra (Vítkovice). Diváci: 671.

Vítkovice: Květon – Malík, Mikula, Dramé (46. Prajza), Twardzik – Pašek, Motyčka, Ožvolda (67. Urbančok), Okleštěk (67. Mrázek), Hýbl – Žondra.

Hradec Králové: Vízek - M. Černý, Plašil, Kvída, Čech – Urma, Janoušek, Zorvan (77. Miker), Krátký (90. Martan) – Vlkanova, Pázler (72. Schwarz).

Ohlasy trenérů po utkání:

Ludevít Grmela (Vítkovice): „Musíme brát v úvahu, že jsme hráli proti hodně silnému týmu, který je v tabulce úplně někde jinde než my. A ukázali, že ne nadarmo jsou třetí nebo čtvrtí. Utkání se ale vyvíjelo tak, jak jsme chtěli. Soupeř byl silnější na míči, což víme, ale v podstatě se do ničeho moc nedostávali. Ale pak přišla naše hrubá chyba, po které šel Hradec do laciného vedení. To nás hodně srazilo dolů. Ze standardní situace jsme se vrátili zpátky do hry, Žondrou jsme i díky výškové převaze srovnali na 1:1 a chvíli jsme měli možná ve hře i na víc. Jenže pak už se to nějakým způsobem dohrálo. Aspoň jednou bych ocenil, kdyby karetní vyrovnanost byla na obě strany a nebylo to tak jednostranné jako dnes. Každý bod je ale dobrý, podívejme se na tabulku, ve které jsme se posunuli před Frýdek. A kdoví, jestli se zrovna tahle remíza nebude ve finále počítat.“

Karel Havlíček (Hradec Králové): „Po ostudném výkonu doma s Ústím jsme se tady určitě zvedli a nějakých sedmdesát minut jsme to měli pod kontrolou. Všechno jsme uhlídali, měli jsme víc ze hry, jen nám chybělo potvrzení vedení druhým gólem. Naopak v závěru, když domácí hráli i v deseti vabank, jsme se strachovali i o ten bod. Do vápna lítal centr za centrem a přece jen my takovou výšku jako Vítkovice v týmu nemáme. Navíc jsme bohužel zase ze standardky dostali gól, neuhlídali jsme Libora Žondru, který ale vlastně ani nemusel na hlavičku skákat.“