:
:

BLESKOVKY

KDO PŘIŠEL POZDĚ, PROVÁHAL: VÍTKOVICE - BRNO 2:4

Do Ostravy se v rámci 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vydali fotbalisté Brna s nadějí udržení si barážové pozice. Někteří se ještě nestačili usadit a na tabuli již svítil stav 1:2. Další tři branky padly i v dalším průběhu a konečný stav byl 2:4.

Trenér Balcárek udělal několik změn, do sestavy se vrátili Mikula s Motyčkou a Paškem, mezi tyčemi stál opět Pepa Květon. Nezvykle v sobotní podvečer se ještě fotbaloví příznivci nestihli ani pohodlně usadit a již se měnil stav. Kryštůfek na přední tyči prodloužil rohový kop na zadní, kde číhal Peter Štěpanovský a zblízka se nemýlil - 0:1. Nespokojení modrobílých fanoušků na tribuně naštěstí nevydrželo dlouho. K odraženému míči se dostal Martin Motyčka a povedenou ranou bleskově vyrovnal - 1:1. Brankář Floder obdržel branku po dlouhých 275 minutách hry. Ani tento stav ovšem dlouho nevydržel. Zablokovaná střela Jihomoravanů se dostala k Peteru Štěpanovskému a ten ranou na zadní tyč vrátil Brnu vedení. Sedmá minuta a stav 1:2.

Svěřenci Pavla Šustra poté uklidnili hru, přeci jen se chtěli z vedení radovat déle než dvě minuty. Ve 12. minutě v zápalu boje došlápl Pašek jednoho z hráčů v červeném a viděl od Fraňka žlutou kartu, jenže je to již osmá v tomto ročníku a tak pro něj sezóna předčasně končí. Vzápětí se sám mohl postarat o gól, ale při dalekonosné ráně Mikuly mu ke správné teči kousek chyběl. Další gólový moment přišel ve třiadvacáté minutě. Standardní situaci zpoza vápna hráči v červeném vyřešili skutečně mazácký. Rozehrání se ujal Lukáš Magera a jelikož Mikula odběhl bránit k levé tyči, do strany si naběhl nebráněný Šimon Šumbera a střelou o tyč zvýšil na 3:1. Na třetí inkasovanou branku bleskově reagoval trenér Balcárek, který stáhl Holiše, na plac poslal Kaloče.

Další zásah po akci na pravé straně a krásném centru Štěpanovského mohl přidat Šumbera, ale Květon vytasil skvělý zákrok. Mezitím táhl rychlý protiútok kupředu Pašek, jenže celá akce se zpomalila a rána Vasiljeva již neměla gólové parametry. Blíže gólu byl Martin Motyčka, jenž si naběhl na centr a jeho křižné zakončení jen těsně minulo brankovou konstrukci. S míčem se rozběhl také Vasiljev, který si dal míč dopředu, ustál souboj a posunul míč ještě dál, ale brankář hostí byl u míče rychleji. Gólu se modrobílí dočkali v závěru první půle, kdy Flodera překonal šouravou střelou Pašek, jenže byl mávan ofsajd a skóre se tak neměnilo.

Byť se po změně stran Vítkovice tlačily do zakončení, co to jen šlo, tak blízko dalšího gólu byli hosté, když při rychlém útoku vybídl Štěpanovský ke skórování Pachlopníka, jeho rána však skončila jen v boční síti. Když po hodině hry na druhé straně vybídli ke skórování aktivního Paška samotní hráči Brna nepovedenou malou domů, tak střet s Floderem oba hodně bolel. V dalších minutách se třetí tým tabulky hodně zatáhl a nechal hrát domácí, ti ovšem nevěděli, jak dobře srovnanou defenzívu překonat a přihrávali si daleko před šestnáctkou.

Nadějně vypadala situace v 72. minutě, kdy Praus skvělou přihrávkou vybídl k zakončení Celbu, jeho ránu ovšem skvěle vyrazil Floder a dorážka Janušky byla zblokována. Na tribuně to jen zašumělo. Vítkovickým to však vlilo ještě více krve do žil, přišlo navíc další posílení ofenzívy, na hřišti se objevil útočník Chvěja, dohráno měl kapitán Mikkula. Snížení přišlo doslova záhy. Jiří Januška měl dostatek prostoru, vběhl do vápna a už to vypadalo, že správný okamžik ke střele již prováhal, ovšem drobný záložník si míč posunul před pokutové území a skvělou ranou zadělal na drama - 2:3.

Brněnští museli zvýšit aktivitu, protože tři body pro ně byly naprosto klíčové v boji o baráž. Uklidnění jim přinesl aut Soukupa a rána Ondřeje Vintra, po které sektor hostí s osmdesátkou fandů vybouchl radostí. To na Vítkovických bylo vidět jasné zklamání ze čtvrté prohry v řadě, tentokrát s Brnem poměrem 2:4.

MFK VÍTKOVICE - FC ZBROJOVKA BRNO 2:4 (1:3)
Branky: 5. Motyčka, 79. Januška – 3. Štepanovský, 7. Štepanovský, 23. Šumbera, 90. O. Vintr. ŽK: 12. Pašek, 42. Celba – 90+1. O. Vintr. Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Horák. Diváci: 712.
Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C) (78. Chvěja), V. Cverna, Surzyn – Vasiljev, Holiš (27. Kaloč), Praus, Bzirský – Motyčka (68. Januška) – Pašek.
Brno: Floder – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, Pachlopník (78. Kříž), Šumbera (53. O. Vintr) – Růsek, Magera (C) (69. Zikl).