:
:

BLESKOVKY

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ TĚSNĚ ZVÍTĚZIL

Po úterní prohře s Popradem se svěřenci trenéra Balcárka utkali s dalším slovenským soupeřem - Lip. Mikulášem. I tentokrát však vítkovičtí fotbalisté soupeře nepřetlačili a s týmem hřejícím se na druhém místě druhé slovenské ligy těsně prohráli.

Trenérské duo Balcárek-Paul ještě stále experimentuje se sestavou, a tak i tentokrát utkání odehrály dvě pozměněné jedenáctky. Novicem v sestavě byl Martin Holek, jenž poslední sezóny působil v Německu. Formu ladí také soupeř, ten do ČR přijel velmi dobře naladěn, neboť v přípravě již porazil Podbrezovou, Prešov i prvoligové Michalovce.

Do zápasu hraném v Havířově vstoupili mnohem lépe hosté ze Slovenska, kteří hned od prvních minut měli výraznou převahu na míči. Vítkovice se povětšinou zmohly jen na bránění. Svou aktivitu Liptovský Mikuláš zužitkoval tři minuty před pauzou, kdy rychlý protiútok zakončoval do prázdné branky Papaj. Nejblíže brance byl na druhé straně zkoušený Martin Holek, jenž po centru orazítkoval břevno. Stejný hráč byl i u dalšího nebezpečného momentu, když z přímého kopu poslal míč půl metru nad branku.

Své šance ale v zápase měli zejména hosté, kteří i po změně stran byli lepším týmem. Vítkovičtí se snažili útočit hlavně po stranách, avšak následné centry buďto byly ihned zablokované nebo své adresáty nenašly. Vítkovičtí fotbalisté tak ani tentokrát nedokázali na soupeře ze druhé nejvyšší slovenské soutěže vyzrát a opět prohráli o jedinou branku.

"I tentokrát jsme chtěli rozprostřít zátěž na co nejvíce hráčů a zejména na ty, u kterých se ještě rozhodujeme o jejich případném setrvání. Trošku se nám to však před zápasem zkomplikovalo vinou drobných zdravotních problémů Mišinského s Ožvoldou, u kterých jsme se chtěli vyhnout riziku zhoršení zdravotního stavu, tudíž na poslední chvíli nenastoupili," vysvětlil změny v sestavě na poslední chvíli asistent trenéra Miroslav Paul, jenž přidal také své hodnocení čtvrtého přípravného duelu:

"Musím přiznat, že od začátku jsme tahali za kratší konec. Byli jsme pomalejší, nedokázali jsme udržet míč a kombinace vázla. V první půli jsme se z velké části jen bránili, protože jsme nebyli vůbec ve hře. Nakonec to vyústilo v jedinou branku, kdy jsme na útočné polovině nedokázali využít tutovou situaci a ta se následně obrátila v rychlý brejk s gólovým zakončením. Šlo však o vyústění celé nepovedené první půle. Do druhého poločasu jsme přešli na naše klasické rozestavení 4-4-1-1 s tím, že by se obraz hry mohl zlepšit, ale bohužel se to podařilo jen minimálně. Stále docházelo k častým ztrátám a nedařilo se nám dohrávat situace až do zakončení. Za mě dnes šlo o nepovedený výkon."

Držme palce, ať se do třetice podaří soupeře z druhé nejvyšší soutěže našich východních sousedů porazit. V Dubnici se bude hrát v úterý od 13:00.

MFK Vítkovice - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:1)
Branka: 42. Papaj.
Vítkovice: I. pol: Květoň - Vasiljev, Motyčka, Mikula, Zmrzlý - Duda, Matěj, Holiš, Bzirský - Holek, Zifčák. II. pol: Květoň - Surzyn, Motyčka, Cverna, Zmrzlý - Vasiljev, Matěj, Praus, Bzirský - Chvěja, Holek.