:

BLESKOVKY

Od 18.7.2018 zahájen prodej permanentek cena 600,-Kč

Matějův gól nestačil: Vítkovice – Karviná 1:4

V Dolní Lutyni museli hráči Vítkovic vstřebat druhou porážku v přípravě. V sobotním dopoledni nestačili na prvoligový tým Karviné, kterému podlehli 1:4. Jedinou branku našeho týmu vstřelil Jan Matěj.

Dvaadvacetiletý záložník si vlastní trefu, ke kterého vybídl povedenou přihrávkou Josef Celba, si načasoval naprosto precizně. Hned po ní totiž odešel ze hřiště a přenechal na trávníku místo Martinu Motyčkovi.

Matějova trefa zhruba po hodině hry znamenala korekci výsledku na 1:3. A nemuselo zůstat jen u toho, o tři minuty později Vladimír Mišinský po individuální akci trefil technickou ranou břevno karvinské branky.

Prvoligový soupeř začal zvolna a chvíli to vypadalo dokonce i tak, že hráči Vítkovic mají optickou převahu.. Jenže stačila drobná nepozornost ve středu pole a po centru z pravého křídla prokázal technickou zdatnost Eric Ramirez, jenž o pár minut později znovu po centru z pravé strany hlavou podruhé překonal Martina Šustra.

Zbytečná chyba v nástupu do druhého poločasu umožnila jít Karviné do tříbrankového vedení po zásahu Jana Moravce a definitivu jistému vítězství karvinského celku dal Jan Suchan.

MFK Vítkovice – MFK Karviná 1:4 (0:2)

Branky: 59. Matěj – 27. a 34. Ramirez, 48. Moravec, 88. Suchan. Rozhodčí: Proske. Diváci: 250.

Sestava Vítkovic – I. poločas: Šustr – Celba, Mikula, Holiš, Hýbl – Pašek, Ožvolda, Matěj, Smékal, Vasiljev – Mrázek. II. poločas: Květon – Cverna, Mikula, Holiš, Celba – Hykel, Matěj (60. Motyčka), Ožvolda, Mišinský, Vasiljev – Pašek (60. Bzirský).

Ohlas po utkání:

Jiří Balcárek (trenér Vítkovic): „Bylo to kvalitní utkání, které mi hodně řeklo či napovědělo. Prvních dvacet minut se mi docela líbilo, byli jsme hodně na míči, ale na druhé straně jsme neměli žádné finální řešení ve vápně. Té hře ale fakt chyběl jen gól. Pak jsme bohužel propadli, soupeře nás potrestal po dvou chybách, kdy jsme ztratili míč. To však také zčásti dáno kvalitou soupeře. Škoda toho třetího gólu na začátku druhého poločasu, kdy jsme si v podstatě dali gól sami. A to by se na téhle úrovni stávat nemělo. Zase ale můžu být spokojen s tím, že se nám přece jen podařilo i vstřelit branku, po ní jsme zápas trošku zdramatizovali. Kluky za výkon chci pochválit.“