:
:

BLESKOVKY

Mrázek třikrát udeřil: Zlín jun. – Vítkovice 1:5

Po těsné porážce s Opavou na úvod přípravného období vyhráli vítkovičtí fotbalisté nad juniorským výběrem Zlína vysoko 5:1. Střelecky se zaskvěl především útočník Tomáš Mrázek, který se trefil hned třikrát.

Nepřehlédnutelná aktivita a vysoký presink, to byly klíče k výhře ve Spytihněvi. Tým trenéra Jiřího Balcárka odehrál pohodový zápas protkaný řadou povedených akcí a krásných branek.

Tu první vstřelil zkušený vítkovický útočník Tomáš Mrázek, který po chybné rozehrávce chladnokrevně z dálky přehodil gólmana Zlína. O chvíli později se po rohu ve vzduchu hlavou prosadil Martin Motyčka a třígólové poločasové vedení zajistil v závěru Tomáš Mrázek po jedné z mnoha nádherných pobídek Tomáše Hykela.

Oba aktéři podílející se na třetím gólu si spolupráci zopakovali i krátce po pauze a pátý gól vítkovického celu zaznamenal tečovanou ranou ze střední vzdálenosti Vladimír Mišinský.

Junioři Zlína se do hry moc nedostávali, první skutečně nebezpečnou akci předvedli snad až dvacet minut před koncem, přesto se nakonec i oni mohli radovat z branky. Osmnáct minut před koncem se povedenou křížnou ranou prezentoval David Štípek.

Další utkání odehrají fotbalisté Vítkovic v pátek 29. června – od 17.30 hodin se představí ve Slatinicích proti Prostějovu.

FC Fastav Zlín jun. – MFK Vítkovice 1:5 (0:3)

Branky: 72. Štípek – 27., 45. a 53. Mrázek, 30. Motyčka, 86. Mišinský.

Sestava Vítkovic – I. poločas: Chmiel – Celba, Holiš, Malík, Cverna – Hykel, Motyčka, Ožvolda, Bzirský – Mišinský, Mrázek. II. poločas: Chmiel – Prajza, Celba, Holiš, Cverna (60. Drapák) – Hykel (60. Moučka), Smékal, Ožvolda (Praus), Bzirský (60. Richtár) – Mišinský, Mrázek.

Ohlas trenéra po utkání:

Miroslav Paul (asistent MFK Vítkovice): „V první je potřeba zdůraznit, že to bylo druhé ze tří utkání, u nichž jsme avizovali, že dáme plus minus stejný prostor stávajícím hráčům v začátku přípravy. Je fajn, že se Mrázek trefil hned třikrát, to je věc, která útočníkovi vždycky pomůže. Na druhé straně, a při vší úctě k soupeři, ten zápas měl skončit daleko jednoznačnějším výsledkem. A taky jsme měli ještě víc dominovat na míči.“