:
:

BLESKOVKY

Oslabené Vítkovice vzdorovat Opavě dlouho nedokázaly

Dostali rychlý gól, na ten však odpověď ještě stačili, jenž pak jim rozhodčí hodně přísně vyloučil stopera Honiše a to už bylo ve vedru znát. Fotbalisté Vítkovic ve druhém utkání FNL podlehli favorizované Opavě vysoko 2:6.

Ostravané tak nedokázali ani v šestém utkání za krátký čas najít recept na uzmutí bodů se soupeřem, který momentálně rozjíždí jízdu za vysněnou I. ligou.

Kdoví jak by se ale zápas vyvíjel, kdyby nebylo Kuzmanovičova centru a pohotového voleje Stříže, anebo kdyby rozhodčí Franěk nemusel horlivě všem ukazovat, že má v kapsičce červenou kartu po faulu Martina Honiše na opavského útočníka Smolu. Jenže na „kdyby“ se nehraje…

Vítkovice první pohromu ještě zažehnaly, když se po deseti minutách prosadil za obranou domácích Tomáš Mrázek, ovšem v oslabení už domácím vzdorovat nedokázaly. Škoda jen, že už do pauzy se nechaly nasázet dvě branky, kterými se favorit zápasu zjevně uklidnil, po vyrovnání totiž ani za vydatné podpory vlastních fanoušků na hřišti nedominoval.

Po poločasovém odpočinku se utkání vlastně už jen dohrávalo, leč domácím se podařilo ještě přidat další branky, na druhé straně kontroval proměněným pokutovým kopem Tomáš Mrázek, jeho trefa však už nemohla vůbec nic změnit na tom, že tři body zůstaly v Opavě.

Slezský FC Opava – MFK Vítkovice 6:2 (3:1)

Branky: 2. Stříž, 35. Smola, 41. Kuzmanovič, 59. Schaffartzik z pen., 62. vlastní (Cverna), 82. Kayamba – 11. a 77. z pen. Mrázek. Rozhodčí: Franěk – Kotalík, Dresler. ŽK: Schaffartzik, Jurečka, Kuzmanovič - Kučera, Matěj, Cverna. ČK: 23. Honiš (Vítkovice). Diváci: 2186

Opava: Fendrich – M. Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž – Schaffartzik - Kayamba (84. Mozol), Zavadil (74. Jursa), Zapalač – Smola (68. Jurečka), Kuzmanovič.
Vítkovice: Květon – Cverna, Mikula, Honiš, Prajza – Fiala (75. Szotkowski), Ožvolda (66. Pavelka), Matěj, Mišinský (61. Hruzík), Kučera – Mrázek.

Ohlas trenéra po utkání:

Roman West (Vítkovice): „Utkání jednoznačně ovlivnilo vyloučení Martina Honiše. My jsme zpočátku chtěli hrát aktivně, abychom Opavu trošičku zaskočili. Naše snaha měla směřovat ke vstřelení branky, jenže jsme inkasovali hned po prvním centru ve 2. minutě. Z toho jsme se ale dobře oklepali, za chvíli Tomáš Mrázek vyrovnal a to byl moment, kdy jsme, podle mého, Opavany doopravdy zaskočili. Po vstřelené brance jsme začali více napadat, byli jsme aktivnější, jenže když dostanete ve 23. minutě velmi přísnou červenou kartu, zápas to obrovsky ovlivní. Přece jen soupeř má velkou kvalitu, kombinačně je to sebevědomé a silné mužstvo, navíc s takovými fanoušky za zády. A hrát proti nim v deseti je složité. Pak už to bylo jen o tom, jestli dokážeme zápas ubránit, bohužel jsme dostali dva góly do poločasu. A dál se to pak hodnotí jen těžko. Za stavu 1:1, v době, kdy byly oba týmy kompletní, bylo znát, že je Opava maličko nervózní, naopak nás do zápasu vrátil gól Tomáše Mrázka, a pak přišel moment, který to rozhodl. Říkám, kvalita soupeře, počasí, o hráče míň, a když je ještě fanoušci ženou, to se hraje těžko.“