:
:

BLESKOVKY

POD VYSÍLAČEM SE NÁM ZKRÁTKA NEDAŘÍ: ŽIŽKOV - VÍTKOVICE 2:0

Ani další výprava do hlavního města na stadion Žižkova nedopadla úspěšně. I tentokrát byla Viktorka lepším týmem, držela míč a dokázala zužitkovat alespoň některou z nabídnutých příležitostí. Vítkovičtí odolávali více než hodinu, přesto padli 0:2.

Pražané byli aktivnější a na míči dominovali již od úvodních minut. Střelecké pokusy Súkenníka a Tusjaka však Květonovi příliš starostí nenadělaly. První velkou šanci přinesla třináctá minuta, kdy povedeným centrem našel Bazal hlavičku Urbance, míč ovšem skončil těsně mimo vítkovickou bránu. Ostravané odpověděli podobnou příležitostí, centroval Zorvan a hlavičkoval Kovařík, míč ovšem skončil v rukavicích Švengera.

Poté přišly dvě slibné příležitosti červenobílých. Nejprve však ve slibné pozici uvnitř vápna nedokázal vystřelit Diviš a o chvíli později zakončením do odkryté brány na zadní tyči pohrdl Bazal. Domácí měli i nadále převahu, nadějně vypadaly jen zakončení Mikuly a Holiše po centru Surzyna, žižkovská defenzíva ale v obou případech míč zblokovala. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Po změně stran na hřiště vyběhl Jan Matěj, jenž vystřídal Matěje Prause, a byl to právě on, kdo po pěti minutách ohrozil branku Viktorky, leč z jeho levačky míč skončil vedle. Tisícovka přítomných si mohla poprvé zařvat "Góóól" v 64. minutě, rohový kop Tusjaka se odrazil do sítě od nohy Davida Čapka - 0:1. Vítkovičtí se snažili odpovědět, po standardní situaci chyběl Kovařikovi k úspěšnému zakončení jen kousek.

Nebezpeční byli stále také domácí, po centru z pravé strany hlavičkoval jen těsně nad branku Batioja. Poslední šancí na srovnání stavu byl lob Zorvana z hranice vápna, i ten ovšem skončil nad. Záhy přišla pojistka Viktorie, David Březina rozehrál standardku tak šikovně, že nedal Květonovi šanci - 2:0. Další minuty již přinesly spíše poklidné dohrání rozhodnutého zápasu, jehož finální stav mohl ještě stvrdit Diviš, po akci s Batiojou ovšem mířil mimo branku Pepy Květona.

Vítkovice tak opět nedokázaly vstřelit branku a ze Žižkova se do Ostravy vracejí s prázdnou. Myšlenky ovšem mohou hned vrhnout směrem k dalšímu zápasu, neboť ve středu se vydají v rámci poháru do Kroměříže a v sobotu je čeká na Městském stadionu Prostějov.

Zdeněk Hašek (trenér Žižkova): My jsme dominovali na míči a byli jsme v tlaku. Máte také v hlavě, že soupeř muže jít do brejku, bál jsem se toho a čekal, jestli se dokážeme prosadit. Často jsme se dostávali do přečíslení, ale nevyhodnocovali jsme to dobře. Po první půli byl za stavu 0:0 na hráče větší tlak. Pak jsme dali gól a já věřil tomu, že to zvládneme. Pochválím kluky za pracovitost a pohyb, práce na míči ve středu pole byla také dobrá, ale představoval bych si, že se do koncovky budeme dostávat víc.

Jiří Balcárek (trenér Vítkovic): Musím říci, že Žižkov vyhrál zcela zaslouženě. V prvním poločase jsme propadali ve středu hřiště, i když se na to připravujeme. Nezískali jsme prakticky žádný odražený balon a nedostali jsme se do soubojů. Když už jsme míče získali, tak tam byla špatná nabídka. Ve druhém poločase bylo otázkou času, kdy dostaneme gól a soupeř ho tam nakonec dotlačil. Jsem zklamán, protože jsme tomu obětovali hodně síly a energie. Zamýšlím se nad tím, proč jsme prohráli téměř každý souboj. Zcela zaslouženě musím Žižkovu pogratulovat k vítězství.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV - MFK VÍTKOVICE 2:0 (0:0)
Branky: 64. Čapek, 82. Březina. ŽK: Švenger, Guti – Holiš, Matoušek. Rozhodčí: Lerch – Šimáček, Hurych. Diváci: 1020.
Žižkov: Švenger – Řezáč, Opluštil, Březina, Tusjak – Urbanec (62. Čapek), Batioja, Gil (85. Halgoš), Súkenník, Bazal (89. Guti) – Diviš.
Vítkovice: Květon – Surzyn, Cverna, Mikula, Stříž – Praus (46. Matěj), Matoušek (67. Chvěja), Zorvan, Holiš (77. Suchan), Kania – Kovařík.