PŘEHLED UTKÁNÍ 44.TÝDNE (26.10.-1.11.2015)

TC - tréninkové centrum

Muži
Muži/MU MFKV - Slovácko B  3:2  (2:2)    - sobota 31.10. ve 14:00 (Aréna)
Branky: Kovařík 2, Musiol
Sestava: Rohel – Cverna, Coufal, Korneta, Dvořák – Kovář (10. Bystrý, 81. Bentil), Hruzík,
Wojnar (86. Mišinský), Taraba – Musiol, Kovařík
„Ve druhé půli jsme se museli vrátit k formaci na čtyři obránce, což se ukázalo jako správný
tah. Defenziva pak byla lepší, a i když soupeř hrál kombinačně dobře, k ohrožení branky
se už ale nedostal.“ I díky kvalitnímu soupeři, jenž chtěl hrát fotbal, to byl pro diváka
pohledný fotbal. Navíc jsme vyhráli, takže mohu být spokojený,“ zakončil Tomáš Pohorelli.

Ženy, dorostenky, žačky
WU19/MU  MFKV-Brno H.Holešovice   3:14  (2:7)  - úterý 27.10. v 13:30 (TC Vítek)

Ženy/MU MFKV - Brušperk 3:4  (3:2)    -neděle 1.11. ve 14:30 (UT Aréna)
Branky: Kutnerová 2, Wiecková

Dorost
U17/MU  1.FC Znojmo-MFKV  1:0  (1:0)   - středa 28.10. v 11:00 (Znojmo)
Branky: -
Sestava: Halamíček Filip, Dráb Marek, Kichner Jakub (41' Kocián Jiří), Kunčický Jan,
Kocián Jiří (41' Burkert Dominik), Botur Adam (55' Gregus Denis), Baumann Dominik,
Janoš Tomáš, Ražný Eduard, Bandy Rostislav, Richtár Matyáš
Prohráli jsme utkání, ve kterém jsme byli lepším mužstvem V I. poločase jsme měli 3 čisté
gólové šance, kdy Ražný, Botur a Richtár byli sami před golmanem, ale své šance zahodili.
My jsme naopak obdrželi gól po obrovské chybě Drába. Po většinu utkání jsme měli herní
převahu, kterou jsme ale nebyli schopni proměnit ve vítězství. Mužstvo postihla obrovská
marodka, kdy jsme v druhém poločase vlastně hráli bez 6 hráčů základní sestavy.
Prohra bolí, ale nejvíce bolí neschopnost našich hráčů se individuálně prosadit před brankou
soupeře. Dobře hrál Bauman a Janoš. U soupeře byl nadprůměrný střední útočník a střední
záložník.
U16/MU  1.FC Znojmo-MFKV  2:1  (1:1)   - středa 28.10. v 13:00 (Znojmo)
Branky: Firáček Patrik
Sestava: Simkanič David, Pilch Libor, Tomek Jan, Bereznanin David, Drapák Tomáš,
Malysz Vojtěch (70' Bača Dominik, Moučka Ondřej, Gregus Denis (65'Bican Jakub),
Firášek Patrik (55' Tížek Lukáš), Kunz Ondřej
Utkání, které je hodnocením a průběhem stejné, jako minulý zápas proti Prostějovu.
Individuální chyby, které nás stojí inkasované branky a neproměněné šance s chybovostí
ve finální fázi útoku, které zase naopak nám upírají vstřelené branky.

U19/MU F.-Místek - MFKV 2:0 (1:0)    - sobota 31.10.  v 10:15 (F.-Místek)
Branky: -
Sestava: Kodeš Jakub, Hurník Jakub (69' Niemczyk Jiří), Tomášek Jan, Peša Petr,
Havlíček Adam, Uher Daniel, Charvát Daniel (85' Drnovský Michal),  Drulák Robert,
Mládek Dominik, Chlopek Patrik (75' Pompa Dominik), Lubovský Lukáš
Do utkání o první místo tabulky vstoupil lépe soupeř a vytvořil si několik standardních situací,
se kterými jsme si však poradili. Poté se hra vyrovnala a druhou část první půle jsme hráli
velmi dobře. Kromě několika nedotažených akcí jsme měli stoprocentní šanci, kdy po krásné
kombinaci na jeden dotek se dostal Uher sám před brankáře, ale vystřelil těsně vedle.
Následně se potvrdilo nedáš-dostaneš, když jsme hned z protiútoku po nedúrazu v
šestnáctce inkasovali. Ve druhé půli se Frýdek zatáhl, my jsme měli více ze hry,
ale prakticky z první jejich akce jsme dostali z nulového úhlu druhou branku.
Soupeř si pak už vedení pohlídal, dobře bránil a my jsme se do vyložené šance
nedostali. Nedělám to často, ale i přes porážku bych chtěl vyzdvihnout rozhodčího,
který podal výborný výkon. Čeká nás poslední utkání podzimu a já věřím, že v něm
dokážeme zvítězit a zakončíme tak první polovinu sezóny ziskem tří bodů.
U17/MU MFKV - Olomouc 1:0 (1:0)     - sobota 31.10. v 10:30 (SaPoruba)
Branky: Baumann Dominik
Sestava: Halamíček Filip, Janoš Tomáš, Dub David, Kunčický Jan, Kopecký Patrik,
Botur Adam (70' Kocián Jiří), Baumann Dominik, Praus Matěj, Bandy Rostislav (65' Richtár
Matyáš), Tilscher Jaroslav, Ražný Eduard)
V utkání jsme měli trvalou převahu od 20 minuty. Celkově jsme zaslouženě vyhráli,
i když jsme se museli obávat o výsledek do poslední minuty, protože jsme promarnili
4 čisté gólové příležitosti. Soupeře jsme nepustili do jediné vážné šance a tak výsledek
mohl být výraznější. Spokojenost může být se 3 body, ale neproměněné příležitosti mrzí,
hlavně kvůli špatným řešením. Tímto utkáním skončila první polovina soutěže,
v které jsme skončili na 11. místě z 18 mužstev.
U16/MU MFKV - Olomouc 7:0 (3:0)    - sobota 31.10.  ve 12:30 (SaPoruba)
Branky: Drapák Tomáš 2,  Bloksch Petr, Burkert Dominik, Tomek Jan, Kunz Ondřej,
Bican Jakub
Sestava: Starý Matyáš, Pilch Libor, Tomek Jan (40' Bača Dominik), Bereznanin David,
Drapák Tomáš, Malysz Vojtěch, Tížek Lukáš, Moučka Ondřej, Firášek Patrik (40' Burkert
Dominik), Kunz Ondřej (40' Bican Jakub), Bloksch Petr
Začátek utkáni jsme odehráli ve velkém tempu a také velice dobře. Bohužel pro
nás nebyl výkon korunován brankami. Až postupem času jsme svou převahu
dokázali také zúročit v brankové situace. My musíme neustále pracovat na
zlepšení finální fáze vedení a zakončení útoku. Jinak je potřeba mužstvu
poděkovat za předvedené výkony v půlce sezóny a popřát jim hodně trpělivosti
a vůle do tréninku v dalších bojích druhé půlky sezóny.

Žáci
U15/MU MFKV - V.Jihlava  0:3 (0:0)   - středa 28.10. ve 12:00 (TC Vítek)
Branky: -
ŽL.karta: Březovský
Sestava: Ražný, Sedláček, Turek, Pagáčik-Žídek(60. Harušťák), Stoian(53. Oprchal),
Brezovský(66. Drobek), Hon, Twardzik-Lindovský(60.Dostál)
Zápas se nám vůbec nepovedl. Bylo to pokračování zápasu v Opavě. Z naší hry se
vytratilo nasazení, bojovnost a touha po vítězství. Na tréninku kluci vypadají v pohodě,
ale v posledních dvou zápasech předvádějí hru, která má k fotbalu hodně daleko.
Někteří hráči mají doslova strach hrát s míčem. Chybí nám větší konkurence v mužstvu
a někteří hráči podléhají dojmu, že budou hrát stále v základní sestavě. V příštím
zápase budeme muset sáhnout ke změnám. Jediným hráčem, který podal nadstandardní
výkon, byl brankář Fröhlich, jehož zákroky nás uchránily od debaklu.
U14/MU MFKV - V.Jihlava 1:6 (0:3)   - středa 28.10. ve 14:00 (TC Vítek)
Branky: Dujsík Marek
Žl. karta: Zaremba Dušan   - žl.karta tam vůbec není !!!!!
Sestava: Bega Adrian (35' Pitřík Maxim), Kostelanský Filip (45' Galač Dominik), Štulík Matěj,
Marek Mikuláš, Zdobnický Štěpán (35/Palička Šimon), Gödel Derek (45' Šmíd Roman),
Magera Zb yněk (35' Kouřil Jakub), Harušťák Jaroslav, Foldyna David (35' Lazar Dominik),
Dujsík Marek, Zaremba Dušan
Mančaft odehrál v oslabené sestavě, kdy se nám prakticky rozpadla celá obrana,
utkání na co měl.

U15B/ MU Kravaře - MFKV 2:0  (1:0)    - sobota 31.10.  v 10:00 (Kravaře)
Branky: -
Ivasjuk,Knebl,Šebestík,Krečmer
Zápas sousedů v tabulce,dnes vyzněl vysledkově pro domácí,nemuselo tomu tak být,
byli jsme fotbalovější,ale umřeli jsme na neproměnování tutových šancí.Dnes jsme jich měli podstatně více než domácí.Trenéři :Tomáš Dobrozemský a Zdeněk Brus

U13B/MU Kravaře - MFKV 7:3 (4:1)    - sobota 31.10.  v 11:45 (Kravaře)
Branky: Volberg, Hajko, Zvonek
U13K/MU V.Polom - U13B Kleg.  1:4 (x:x)    - sobota 31.10. v 10:00 (V. Polom)

U15/MU MFKV - Prostějov 2:2 (2:1)  -neděle 1.11. v 10:30 (UT Aréna)
Branky: Hon, Turek
Ž.karty: Ražný, Sedláček
Sestava: Netolička Tomáš, Ražný Jan, Sedláček Petr, prchal Radim (63' Lindovský Tomáš), Pagáčik Filip, Turek Adam, Brezovský Ondřej, Žídek David (60' Harušťák Jaroslav), Drobek Adam (53' Stoian Claudio), Twardzyk Filip, Hon Štěpán
V zápase jsme ztratili dva body. Začali jsme aktivně a zejména Hon s Turkem byli v útočné fázi velmi nebezpeční. Naše útočná snaha byla odměněna brankou Hona a tři minuty před přestávkou se prosadil také Turek. Bohužel jsme opět udělali neuvěřitelnou chybu po naší standardce a hosté, kteří běželi ve dvou sami na naši branku, tuto situaci využili. Druhý poločas jsme hráli proti silnému větru a ten jakoby odvál naši aktivní hru. Přesto jsme mohli zvýšit vedení, kdy Hon běžel sám na brankáře, který jej před šestnáctkou stáhnul, ale rozhodčí vytáhnul pouze žlutou kartu. Hosté se snažili využít podpory větru a jejich snaha se vyplatila, kdy po rohovém kopu jsme nedůrazně odehráli míč z pokutového území, na jehož hranici zůstali nepokryti dva hráči soupeře a střelou k tyči vyrovnali. Po obdrženém gólu se naše aktivita zvedla a Pagáčik prošel přes tři hráče soupeře do pokutového území, kde byl jednoznačně faulován, ale rozhodčí penaltu neodpískal. Další nadějné situace jsme zakončili střelami, které hostující brankář chytil. Nepochopitelnou pasivitou ve druhém poločase jsme ztratili dva body.
U14/MU MFKV - Prostějov 2:2 (2:1)   -neděle 1.11.  ve 12:15 (UT Aréna)
Branky: Štulík Matěj, Dujsík Marek
Žl. karty: Harušťák Jaroslav, Kostelanský Filip
Sestava: Bega Adrian (35' Pitřík Maxim), Lajčok Filip (59' Galač Dominik), Štulík Matěj, Skřička Patrik, Marek Mikuláš, Gödel Derek (46' Lazar Dominik, Magera Zbyněk (44' Kostelanský Filip), Harušťák Jaroslav, Foldyna David (51' Zdobnický Štěpán), Dujsík Marek, Šmíd Roman
Spravedlivá remíza, jen škoda,že jsme dostali laciné góly a nevyřešili lépe herní situace v útočné fázi.
Celému mančaftu patří dík za předvedený výkon.
U13/MU Třinec - MFKV 4:14 (3:5)  -neděle 1.11.   v 10:00 (Třinec)
Branky: 3x Hon, 2x Holcman, 2x Máša, 2x Maršál,1x Kukučka, Seman, Pomiklo, Ceremugová, Indra
Sestava 1.: Černý Šimon, Matyska Karel (50' Ožvolda David), Novotný Zdeněk, Frydecký Jan (50' Kalousek Tomáš), Holcman Jiří, Máša Dominik, Klapuch Ondřej (30' Huvarová Dominika), Hon Eliáš
Sestava 2.:Mooc Sebastián, Sedlačík Šimon, Kukučka Ondřej, Ceremugová Irma (50' Indra Petr), Pomiklo Daniel (50' Polák David), Pešl Jan, Seman Jakub, Maršál Ondřej (50' Romanský Michael)
Trenér U13, Jarda Daniš:"Musím přiznat, že jsme zvítězili celkem jednoznačně a zaslouženě. Byť se toto vítězství nerodilo lehce, zejména v prvém poločase. Velmi brzy, a to už ve druhé minutě utkání, jsme se dostali do vedení zásluhou proměněné penalty Dominikem "Větrem" Mášou za faul na "Eliho" Hona. Ovšem místo toho, abychom soupeře přitlačili na jeho polovině, dovolili jsme soupeři vstřelit dvě branky do naší sítě. V této části utkání jsme se doslova trápili. Nicméně musím sklonit před našimi hráči poklonu, že i v této fázi utkání zabojovali a výsledkem bylo naše poločasové vítězství v poměru 3:5. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním soupeře zlomit, což se nám podařilo a výsledkem je naše vítězství. Ve druhé půli na naše borce již soupeř evidentně nestačil, a bylo jen otázkou času, kolik vstřelíme branek. Dnes to byl perfektní výkon celého mančaftu, nebudu proto nikoho jmenovitě vyzdvihovat, musel bych vyjmenovat celý tým. Závěrem bych chtěl všem borcům vyslovit velké poděkování a pochvalu za předvedený výkon.

U12/MU Třinec - MFKV 6:15 (5:6)   -neděle 1.11. v 11:30 (Třinec)
Branky: Dulínek Adam 2, Látal Denis 2, Bernatský Tomáš 2,  Harušťák Jan,  Kohut Tomáš, Dostalík Jan, Podhorný Daniel,  Matejov Martin, Ďaďan David, Tannert Petr, Maršálek Petr,vlastní
Sestava 1.: Chelmecký Tomáš, Tannert Petr (30' Matejov Martin), Valík Pavel, Harušťák Jan, Bednář Adam, Dulínek Adam, Ďaďan David (30' Maršálek Petr, Kohut Tomáš
Sestava 2.: Košec Jakub, Pohorelli David (1' Kouřil Jan), Radvanský Šimon, Toška Jiří, Strnad Mathew (1' Podhorný Daniel), Bernatský Tomáš, Dostalík Jan, Látal Denis
Nerovný terén a napadání soupeře nám dělalo velké problémy s prací s míčem.

Přípravky
U11/MU Svinov - MFKV 2:9 (x:x)  -úterý 27.10.  v 16:00 (Svinov)

U11Po/MU F.Poruba - Vřesina 4:5 (3:1)    -čtvrtek 29.10. v 16:00 (SaPoruba)

U8/TU  Hlučín     1. a 3. místo  - neděle 1.11 v 9:00(Hlučín)
Kluci předvedli pěknou hru, se spoustou gólu.
U7/TU Brušperk - MFKV    -neděle 1.11.   v 11:00 (Brušperk)
U6/TU Brušperk - MFKV    -neděle 1.11. v 11:00  (Brušperk)

Muži
Sestava: Rohel – Cverna, Coufal, Korneta, Dvořák – Kovář (10. Bystrý, 81. Bentil), Hruzík, Wojnar (86. Mišinský), Taraba – Musiol, Kovařík
„Ve druhé půli jsme se museli vrátit k formaci na čtyři obránce, což se ukázalo jako správný tah. Defenziva pak byla lepší, a i když soupeř hrál kombinačně dobře, k ohrožení branky se už ale nedostal.“ I díky kvalitnímu soupeři, jenž chtěl hrát fotbal, to byl pro diváka pohledný fotbal. Navíc jsme vyhráli, takže mohu být spokojený,“ zakončil Tomáš Pohorelli.

Dorost
Branky: -
Sestava: Halamíček Filip, Dráb Marek, Kichner Jakub (41' Kocián Jiří), Kunčický Jan, Kocián Jiří (41' Burkert Dominik), Botur Adam (55' Gregus Denis), Baumann Dominik, Janoš Tomáš, Ražný Eduard, Bandy Rostislav, Richtár Matyáš
Prohráli jsme utkání, ve kterém jsme byli lepším mužstvem V I. poločase jsme měli 3 čisté gólové šance, kdy Ražný, Botur a Richtár byli sami před golmanem, ale své šance zahodili. My jsme naopak obdrželi gól po obrovské chybě Drába. Po většinu utkání jsme měli herní převahu, kterou jsme ale nebyli schopni proměnit ve vítězství. Mužstvo postihla obrovská marodka, kdy jsme v druhém poločase vlastně hráli bez 6 hráčů základní sestavy. Prohra bolí, ale nejvíce bolí neschopnost našich hráčů se individuálně prosadit před brankou soupeře. Dobře hrál Bauman a Janoš. U soupeře byl nadprůměrný střední útočník a střední záložník.
Sestava: Simkanič David, Pilch Libor, Tomek Jan, Bereznanin David, Drapák Tomáš, Malysz Vojtěch (70' Bača Dominik, Moučka Ondřej, Gregus Denis (65'Bican Jakub), Firášek Patrik (55' Tížek Lukáš), Kunz Ondřej
Utkání, které je hodnocením a průběhem stejné, jako minulý zápas proti Prostějovu. Individuální chyby, které nás stojí inkasované branky a neproměněné šance s chybovostí ve finální fázi útoku, které zase naopak nám upírají vstřelené branky.

Branky: -
Sestava: Kodeš Jakub, Hurník Jakub (69' Niemczyk Jiří), Tomášek Jan, Peša Petr, Havlíček Adam, Uher Daniel, Charvát Daniel (85' Drnovský Michal),  Drulák Robert, Mládek Dominik, Chlopek Patrik (75' Pompa Dominik), Lubovský Lukáš
Do utkání o první místo tabulky vstoupil lépe soupeř a vytvořil si několik standardních situací, se kterými jsme si však poradili. Poté se hra vyrovnala a druhou část první půle jsme hráli velmi dobře. Kromě několika nedotažených akcí jsme měli stoprocentní šanci, kdy po krásné kombinaci na jeden dotek se dostal Uher sám před brankáře, ale vystřelil těsně vedle. Následně se potvrdilo nedáš-dostaneš, když jsme hned z protiútoku po nedůrazu v šestnáctce inkasovali. Ve druhé půli se Frýdek zatáhl, my jsme měli více ze hry, ale prakticky z první jejich akce jsme dostali z nulového úhlu druhou branku. Soupeř si pak už vedení pohlídal, dobře bránil a my jsme se do vyložené šance nedostali. Nedělám to často, ale i přes porážku bych chtěl vyzdvihnout rozhodčího, který podal výborný výkon. Čeká nás poslední utkání podzimu a já věřím, že v něm dokážeme zvítězit a zakončíme tak první polovinu sezóny ziskem tří bodů.
Sestava: Halamíček Filip, Janoš Tomáš, Dub David, Kunčický Jan, Kopecký Patrik, Botur Adam (70' Kocián Jiří), Baumann Dominik, Praus Matěj, Bandy Rostislav (65' Richtár Matyáš), Tilscher Jaroslav, Ražný Eduard)
V utkání jsme měli trvalou převahu od 20 minuty. Celkově jsme zaslouženě vyhráli, i když jsme se museli obávat o výsledek do poslední minuty, protože jsme promarnili 4 čisté gólové příležitosti. Soupeře jsme nepustili do jediné vážné šance a tak výsledek mohl být výraznější. Spokojenost může být se 3 body, ale neproměněné příležitosti mrzí, hlavně kvůli špatným řešením. Tímto utkáním skončila první polovina soutěže, v které jsme skončili na 11. místě z 18 mužstev.
Branky: Drapák Tomáš 2,  Bloksch Petr, Burkert Dominik, Tomek Jan, Kunz Ondřej, Bican Jakub
Sestava: Starý Matyáš, Pilch Libor, Tomek Jan (40' Bača Dominik), Bereznanin David, Drapák Tomáš, Malysz Vojtěch, Tížek Lukáš, Moučka Ondřej, Firášek Patrik (40' Burkert Dominik), Kunz Ondřej (40' Bican Jakub), Bloksch Petr
Začátek utkáni jsme odehráli ve velkém tempu a také velice dobře. Bohužel pro nás nebyl výkon korunován brankami. Až postupem času jsme svou převahu dokázali také zúročit v brankové situace. My musíme neustále pracovat na zlepšení finální fáze vedení a zakončení útoku. Jinak je potřeba mužstvu poděkovat za předvedené výkony v půlce sezóny a popřát jim hodně trpělivosti a vůle do tréninku v dalších bojích druhé půlky sezóny.

Žáci
Branky: -
Sestava: Ražný, Sedláček, Turek, Pagáčik-Žídek(60. Harušťák), Stoian(53. Oprchal), Brezovský(66. Drobek), Hon, Twardzik-Lindovský(60.Dostál)
Zápas se nám vůbec nepovedl. Bylo to pokračování zápasu v Opavě. Z naší hry se vytratilo nasazení, bojovnost a touha po vítězství. Na tréninku kluci vypadají v pohodě, ale v posledních dvou zápasech předvádějí hru, která má k fotbalu hodně daleko. Někteří hráči mají doslova strach hrát s míčem. Chybí nám větší konkurence v mužstvu a někteří hráči podléhají dojmu, že budou hrát stále v základní sestavě. V příštím zápase budeme muset sáhnout ke změnám. Jediným hráčem, který podal nadstandardní výkon, byl brankář Fröhlich, jehož zákroky nás uchránily od debaklu.
Sestava: Bega Adrian (35' Pitřík Maxim), Kostelanský Filip (45' Galač Dominik), Štulík Matěj, Marek Mikuláš, Zdobnický Štěpán (35/Palička Šimon), Gödel Derek (45' Šmíd Roman), Magera Zb yněk (35' Kouřil Jakub), Harušťák Jaroslav, Foldyna David (35' Lazar Dominik), Dujsík Marek, Zaremba Dušan
Mančaft odehrál v oslabené sestavě, kdy se nám prakticky rozpadla celá obrana, utkání na co měl.

Branky: -
Sestava: Kučera,Galač,Kanovský,Fikáček,Puchalka,Kouřil,Kostelanský,Stralczynski,Šmíd,Pravda,Foldyna,Ivasjuk,Knebl,Šebestík,Krečmer
Zápas sousedů v tabulce,dnes vyzněl vysledkově pro domácí,nemuselo tomu tak být,byli jsme fotbalovější,ale umřeli jsme na neproměnování tutových šancí.Dnes jsme jich měli podstatně více než domácí.Trenéři :Tomáš Dobrozemský a Zdeněk Brus