:
:

BLESKOVKY

ROZHODLA PRVNÍ PŮLHODINA: BRNO - VÍTKOVICE 4:1

Ve 14. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se Vítkovice vydaly do Brna, kde se chtěly porvat o body tak, aby v tabulce zůstaly právě před svým nedělním soupeřem. Jihomoravané však předvedli totální útok a svým vítězstvím 4:1 posunuli MFK na osmou příčku.

Sedmý pokus na tříbodovou radost na hřišti soupeře nezačal vůbec dobře. Domácí byli výrazně aktivnější a snažili se o brzké vedení, obranu MFK zaměstnávala zejména dvojice Bartolomeu-Růsek. Vedoucím gólem Brna však skončil až opakovaný roh na konci úvodní čtvrthodiny, kdy Bartolomeu poslal do vápna ideální centr, jenž přetavil v první gól Ladislav Krejčí - 1:0. Vítkovice se poté snažily o rychlou odpověď, ale domácí měli i nadále navrch a znovu skórovali. K centru z levé strany se přes svého spoluhráče prodral Peter Štěpanovský a ranou zblízka dodal domácím klid - 2:0.

Ten se stal definitivním o dalších pět minut později, kdy před vítkovickou branku poslal další nebezpečný centr Bartolomeu a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval opět Peter Štěpanovský - 3:0. Modrobílí to měli při útocích velmi těžké, dobře bráněn byl zejména Vladimír Mišinský, přesto se ale za zády Melichárka z ničeho nic ozvalo břevno, následně pálil Súkenník, leč našel jen připraveného strážce brněnské branky.

Mnohem těžší práci měl na druhé straně Martin Šustr, který musel likvidovat tvrdou ránu Růska. Na konci devětatřicáté minuty se k první změně na hřišti odhodlal trenér Balcárek, jenž stáhl Motyčku a na pažit poslal Bzirského. Po střídání hned přišla velká šance, kterou vypracovali dobrou kombinací Celba s Ožvoldou, centr druhého jmenovaného však Mišinský nedokázal přetavit ve snížení. Zbrojovka byla i nadále nebezpečná díky četným centrům, ale na poločasovém výsledku 3:0 to již nic nezměnilo.

Vítkovice po přestávce byly častěji na míči, ale ohrožení branky se však nekonalo. Na konci šedesáti minut hry si Kříž, jenž nahradil zraněného Růska, již položil Šustra a stačilo jen správně zakončit, ale vítkovického brankáře zastoupili pozorní obránci a gólová radost se tak nekonala. A to ani o dvě minuty později, kdy z úhlu prověřil Šustra domácí Zikl.

Vítkovický brankář se musel činit také v dalších minutách, zejména když po ose Štěpanovský, Magera doputoval míč k agilnímu Bartolomeu, leč ten nechal Martina Šustra předvést další vynikající zákrok. Alespoň malinké starosti přinesl dvěma tisícovkám diváků Václav Cverna, když hlavou zužitkoval rohový kop - 3:1. Brno však větší komplikace nepřipustilo, naopak mohlo přidat i další góly. Bartolomeu ale opět neuspěl a po jeho přihrávce se neprosadil ani Michal Škoda, protože Martin Šustr vytáhl opět bravurní zákrok.

Stejný minisouboj se odehrál i v nastaveném čase, avšak i tehdy zaúřadoval brankář z Ostravy. Mužstvu trenéra Balcárka dnes dělaly problémy nebezpečné centry. Jeden povedený poslal ve druhé minutě nastavení do ohně stále neúnavný Bartolomeu a nikým nehlídaný dlouhán Lukáš Magera udělal za nedělním utkáním symbolickou tečku - 4:1. Brno po dobrém výkonu zaslouženě vyhrálo a vyhouplo se na šestou příčku, leč Vítkovičtí mají šanci napravit dojem i postavení v tabulce již v domácím utkání se Znojmem, které je naplánováno na nejbližší pátek.

FC ZBROJOVKA BRNO - MFK VÍTKOVICE 4:1 (3:0)
Branky: 15. Krejčí, 21. a 29. Štepanovský, 90+2. Magera – 86. Cverna. Rozhodčí: Matějček – Vodrážka, Dohnálek. ŽK: 55. Kryštůfek, 55. Eismann – 34. Hýbl, 55. Ožvolda, 80. Cverna. Diváci: 2103.
Brno: Melichárek – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Krejčí, Bariš (80. Škoda) – Štepanovský, Růsek (51. Kříž), Bartolomeu – Zikl (63. Magera). Trenér Šustr.
Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula, Cverna, Hýbl – Matěj, Motyčka (39. Bzirský), Holiš (75. Moučka), Ožvolda – Súkenník – Mišinský (62. Mrázek). Trenér Balcárek.