:
:

BLESKOVKY

V Táboře muži neskórovali: Táborsko – Vítkovice 1:0

Dvakrát trefili břevno, hlavně v prvním měli jednoznačně navrch, přesto naši muži v utkání 21. kola HET ligy na hřišti Táborska neuspěli. Po brance ex-vítkovického útočníka Zbyňka Musiola prohráli 0:1.

V Táboře odehrály Vítkovice rozhodně lepší partii než ve středu v Pardubicích, jenže ani to samo o sobě k bodům nevedlo. K nim obvykle vedou góly, ty však Grmelovi svěřenci dát nedokázali, šancí však měli víc než dost.

Už po pěti minutách málem nachytal na hruškách domácího gólmana Tomu navrátilec do vítkovické sestavy Vladimír Mišinský, k jeho smůle však míč po střele zazvonil na břevno. A o chvíli později byl blízko vedoucímu gólu i stoper Soufiane Dramé, jehož hlavičku táborský gólman kryl. A do třetice se v první půli neprosadil ani jarní ostrostřelec Libor Žondra.

Krátce po pauze mohly Vítkovice kopat penaltu, ale po Paškově pádu v domácím pokutovém území píšťalka sudího Nenadála zůstala němá a tak, jak už to občas ve fotbale chodí, do vedení šli domácí, kteří po chybě hostující defenzivy zásluhou Mršičovy nezištné přihrávky a Musiolova bezproblémového zakončení nakonec i zápas dovedli do tříbodového konce.

A nic na tom nezměnil ani přímý kop hostí, který Filip Twardzik poslal do břevna, stejně jako se neujala pohotová Mrázkova střela, pět minut před koncem se všichni vítkovičtí hráči jen bezmocně chytili poté, co míč minul tři tyče, za hlavy. Cítili, že jim tentokrát body zvenku doslova proklouzly mezi prsty.

FC MAS Táborsko – MFK Vítkovice 1:0 (0:0)

Branka: 57. Musiol. Rozhodčí: Nenadál – Antoníček, Caletka. ŽK: N'Gimbi – Mikula. Diváci: 545.

Táborsko: Toma – N'Gimbi, Navrátil, Souček, Prošek – M. Kučera, Nešický (90. Klusák), Kopřiva (54. Šandera), Mršič, Vandas – Musiol (74. Linhart). Trenér: Nádvorník.

Vítkovice: Květon – Prajza, Dramé, Mikula (74. Mrázek), Hýbl – Pašek, Motyčka, Ožvolda (62. J. Kučera), Mišinský (51. Urbančok), Twardzik – Žondra. Trenér: Grmela.

Ohlas trenéra po utkání:

Ludevít Grmela (Vítkovice): „Je to trochu k vzteku, v Táboře jsme byli po celý zápas lepší, domácí jsme v podstatě k ničemu nepustili, dvakrát jsme trefili břevno, neproměnili jsme dva nájezdy, jeden gól nám rozhodčí kvůli hraničnímu ofsajdu neuznali. A navíc nám, podle mého názoru, upřeli penaltu. Co z toho, že podáme dobrý výkon, když nám to body nepřinese? A k tomu ke všemu ještě domácím darujeme branku po hrubé chybě jednoho ze stoperů.“

(Vloženo 07.04.18)

VIDEO

FOTOGALERIE

Válku jsme rozhodně ještě neprohráli, vzkázal trenér Baníku

To, že za nimi bude stát téměř celý stadion, už dobře vědí. Teď je ale na samotných fotbalistech Baníku, aby skutečné výhody domácího prostředí využili. V sobotu odpoledne nastoupí tým usilující o udržení se v první lize do domácí klasiky, do Ostravy dorazí Sparta.

Vyšel jim druhý poločas. Vítkovice porazily České Budějovice

Podruhé za sebou neinkasovali, doma navíc dokázali dát dva góly, díky kterým se udrželi nadohled příčkám znamenajícím záchranu. Fotbalisté Vítkovic porazili ve 24. kole Fortuna národní ligy České Budějovice 2:0.