:
:

BLESKOVKY

Ve Vlašimi jsme další body nenašli

Ani na osmý pokus to nevyšlo. Fotbalisté Vítkovic počtvrté v druholigové sezoně prohráli, ve Vlašimi padli po výsledku 1:3. Jedinou branku poražených vstřelil střídající Marek Szotkowski.

Úvodní tlak domácích Vítkovice rozdrobily natolik, že se vlastně ani nekonal, se štěstím udrželi čisté konto i okolo třicáté minuty, kdy je Vlašim zatlačila, nakonec však ostravští fotbalisté už v prvním poločase inkasovali. Sedm minut před pauzou hlavou zacílil přesně pod břevno Pavel Vyhnal.

A když se hned po přestávce vlašimský útočník znovu prosadil, vypadalo to, že ani napotřetí nebudou mít Vítkovičtí čím soupeře zaskočit.

Jenže po dvojnásobném střídání se povedlo Marku Szotkowskému snížit po sérii zablokovaných střel na nejmenší možný rozdíl a nad Vlašimí se vznášela remíza.

V závěru zápasu se všichni Ostravané vrhli do útočení, jejich snahu při rohových kopech přišel podpořit i gólman Josef Květon, ovšem nakonec přišla pojistka pro domácí fotbalisty, po rychlé rozehrávce se dostal míč k Luboši Tusjakovi, jenž měl vzhledem k prázdné brance v nastaveném čase snadnou úlohu.

FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Vítkovice 3:1 (1:0)

Branky: 38. a 49. Vyhnal, 90.+2 Tusjak – 67. Szotkowski. Rozhodčí: Mikyska – Vlček, Petřík. ŽK: Kadlec, F. Hašek – Dramé, Motyčka, Mišinský. Diváci: 545.

Vlašim: Nguyen – Mil. Kadlec, Piško, J. Štochl, Tusjak – Janda (69. Wiesner), Mara (46. Skopec), F. Hašek, Vodháněl – Hadaščok (81. Fotr), Vyhnal. Trenér: Havlíček.

Vítkovice: Květon – Prajza, Mikula, Dramé, Twardzik – Vasiljev, Ožvolda, Matěj, Motyčka (54. Mišinský), Urbančok (76. Pavelka) – Mrázek (54. Szotkowski). Trenér: Adler.

Ohlas trenéra po utkání:

Lubomír Adler (Vítkovice): „Prohráli jsme po paradoxně velmi dobrém výkonu. Sice jsme si nějak extra moc vyložených šancí nevypracovali, ale překvapivě jsme Vlašim přehráli v poli. I samotný trenér Petr Havlíček po utkání přiznal, že tentokrát měli proti nám štěstí, zatímco v předchozím utkání v Hradci králové si naopak vybrali kopec smůly. Na našich hráčích byla vidět obrovská chuť do hry, jenže jsme se nevyvarovali tří chyb, po kterých jsme inkasovali. Nejdřív šlo o banální nedůslednost při standardce domácích, pak o to, že se stopeři srazili tak nešikovně, že domácí postupovali ve dvou na Pepu Květona, a v závěru zápasu, když se všichni hráči natlačili na dva po sobě jdoucí rohy před vlašimskou branku, jsme ne úplně dobře sehráli ten druhý z nich, gólman v pohodě míč chytil a poslal ho dopředu, kde byli rozběhnutí tři domácí fotbalisté směrem k naší prázdné brance. Vše ale mohlo být i jinak, Pepa Květon, který šel taky zkusit štěstí, měl na kopačce vyrovnání, jenže radost z gólu mu vzal jeho brankářský protivník. Hráče jsem navzdory porážce v kabině pochválil. Nedá se nic dělat, tu káru musíme táhnout dál.“