:
:

BLESKOVKY

VÍTKOVICE PROHRÁVALY O DVĚ BRANKY, PŘESTO UTKÁNÍ S PETŘKOVICEMI OTOČILY

Po bloku tří zápasů proti soupeřům z druhé slovenské ligy se Vítkovice představily opět na umělé trávě Městského stadionu. První poločas však úplně nevyšel a Vítkovice musely proti Petřkovicím dotahovat dvoubrankové manko, i tak v derby uspěly.

Stejně jako v předešlých zápasech Vítkovice inkasovaly jako první, mohla za to přízemní střela Marka Szotkowskiho, jež zapadla přesně k tyči - 0:1. Obdržená branka hráče v modrobílé kombinaci zaskočila a se zápasu trochu vypadli. Petřkovice navíc udeřily podruhé. Po nepovedené malé domů se k míči dostal Kania a brejk přetavil ve dvoubrankové vedení třetiligového týmu - 0:2. Souboj dvou městských rivalů se tak v jeho polovině nevyvíjel pro MFK úplně dobře.

Po bouři v kabině však do druhé pětačtyřicetiminutovky naskočila nová jedenáctka a obraz hry se diametrálně změnil. Hned po pěti minutách Vítkovice snížily, a to, když po rohovém kopu Holiš přiklepl míč Matěji Prausovi, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. O pár minut později přišel další gól, a opět po střele ze střední vzdálenosti, kterou tentokrát vyslala zimní posila z Olomouce Michal Surzyn - 2:2. Během deseti minut tak bylo malé ostravské derby srovnáno.

Vítkovická jedenáctka však chtěla utkání zvrátit zcela ve svůj prospěch, což se nakonec podařilo. Dobrý přehled hry prokázal vítkovický odchovanec Praus, jenž vyslal do úniku Davida Paška a ten se při svém samostatném nájezdu nemýlil - 3:2. Vítkovice pokračovaly ve své aktivitě, ale další situace se nepodařilo dohrát do zdárného konce. Po čtyřech zápasech bez vítězství si tak svěřenci trenéra Balcárka mohli aspoň malinko oddechnout, Petřkovice porazili 3:2.

Tým se nyní chystá na herní soustředění do Tasovic, kde však již nepojede Lukáš Duda, který na testech neuspěl. O dalších změnách v kádru druholigového mužstva vás budeme průběžně informovat.

"Nevydařený první poločas se již pomalu stává pravidlem, po individuálních chybách jsme prohrávali 0:2. Nebyli jsme dostatečně odvážní na útočné polovině, hra se otočila a my inkasovali. O poločase jsme si to důrazně vyříkali. Není normální, aby se to takto opakovalo již několikátý zápas. Vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici více hráčů, tak se otočila takřka celá jedenáctka a hráči, co přišli do druhého poločasu, si naše slova vzali k srdci a utkání otočili. Toho si opravdu ceníme. Přeci jen domácí patří ke špici třetí ligy, a ne s každým soupeřem se dá stav 0:2 otočit," zhodnotil utkání asistent trenéra Miroslav Paul.

MFK Vítkovice - FC Odra Petřkovice 3:2(0:2)

Branky Vítkovic: 49. Praus, 55. Surzyn, 66. Pašek
Vítkovice: 1. Pol: Simkanič - Celba, Motyčka, Cverna Václav, Končal – Kaloč, Praus - Surzyn, Mišinský, Moučka - Chvěja; 2. Pol: Simkanič - Vasiljev, Mikula, Holiš, Surzyn - Matěj, Praus - Pašek, Kaloč, Bzirský - Zifčák