:
:

BLESKOVKY

Vítkovice rozstřílely juniorku Baníku

Jednoznačné vítězství si v posledním přípravném utkání léta připsali fotbalisté Vítkovic.

Účastník druhé nejvyšší soutěže, v jehož dresu poprvé v přípravě vyběhlo i klíčové duo Mišinský - Fiala, se na hřišti v Polance nad Odrou moc nepáral s juniorským týmem Baníku, kterému uštědřil rovný půl tucet branek a vyhrál 6:0.

Vše nejdůležitější se odehrálo mezi 21. a 33. minutou. Do tohoto krátkého intervalu totiž svěřenci Romana Westa a Lubomíra Adlera napěchovali hned pět gólů. Skóre otevřel tečovanou střelou, která zapadla za záda brankáře Matějky, Jan Matěj. Pak se Vítkovice blýskly krásnou kombinací, na jejímž konci byl další host z Baníku Dan Ožvolda.

Ve 26. minutě si s obranou soupeře pohráli Fiala a zakončující Bzirský, přičemž vzápětí fauloval Purič útočícího Mrázka a penaltou upravil už na 4:0 Kučera. Černou třináctiminutovku baníkovských mladíků pak zakončil druhou brankou Bzirský.

Po přestávce se gólostroj Vítkovic zastavil a ač obě strany mohly svůj účet navýšit, jediným střelcem druhé půle se stal útočník Marek Szotkowski, který uzavřel skóre na stavu 6:0.

Roman West (trenér Vítkovic): „Myslím si, že tohle utkání nám určitě pomohlo. Vytvořili jsme si šance, dali nějaké branky, zvedli si sebevědomí a z tohoto pohledu bylo těchto devadesát minut velmi prospěšných. Střelecky se nám zatím moc nedařilo, takže dneska jsme to trochu kompenzovali. Některé branky byly pěkné, ale na druhé straně máme pořád na čem pracovat a kde se posunout.“

Daniel Tchuř (trenér Baníku U21): „Samozřejmě musíme ocenit kvalitu Vítkovic, protože dnes byla na jejich straně. Určitě v prvním poločase, ve druhém už i naši kluci se chytli a dostali se do zápasu. Projevilo se ale to, že jsme teprve začali s tréninkem, takže bylo vidět, že Vítkovice na tom byly fyzicky lépe.“

MFK Vítkovice – FC Baník Ostrava U21 6:0 (5:0)

Branky: 26. a 33. Bzirský, 21. Matěj, 24. Ožvolda, 30. Kučera z pen., 60. Szotkowski. Rozhodčí: Picmaus – Lalík, Andrýsek. Diváci: 250.

Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš (58. Kotouč), Mikula, Kučera (58. Hýbl) – Bzirský (58. Hruzík), Ožvolda, Matěj – Mišinský (46. Szotkowski) – Mrázek (74. Dramé), Fiala (58. Pavelka). Trenéři: West a Adler.

(Vloženo 17.07.17)

VIDEO

FOTOGALERIE

Petr před šlágrem v Chomutově: Vždycky je to výzva, když jedete k lídrovi

/ROZHOVOR/ Tuhle bitvu vnímají jako obrovskou výzvu. Hokejisté Vítkovic se dnes od 17.30 hodin představí v rámci 6. kola extraligy na ledě vedoucího Chomutova. V případě vítězství by mohli Ostravané současného lídra, který jako jediný v soutěži neprohrál, vystřídat na trůnu.

TIP LIGA – 6. kolo: Jak tipuje Deník a útočník Marián Kovařík?

Populární soutěž čtenářů Deníku TIP liga vstupuje už do pátého kola a už o následujícím víkendu můžete tipovat výsledky deseti fotbalových zápasů od první ligy až po I.A třídu, které redakce Moravskoslezského deníku vybrala. A stejně jako v minulých týdnech, i teď redakce oslovila osobnost z řad fotbalistů, aby svými komentáři a tipy třeba některého z hráčů TIP ligy inspiroval.