:
:

BLESKOVKY

VÍTKOVICE SE NA F:NL DOBŘE NALADILY, VALCÍŘI SCHYTALI OSM BRANEK: VÍTKOVICE - FM 8:1

V jednostranou záležitost se proměnil poslední přípravný zápas před znovuspuštěním druhé nejvyšší soutěže. Po dvou prohrách s prvoligisty si družina Ondřeje Smetany zlepšila chuť. V Markvartovicích porazila Frýdek-Místek místek vysoko 8:1.

Hráči MFK Vítkovice nastoupili na hřiště v nových červených dresech s bílými pruhy a hned od prvních minut ukazovali, kdo je na hřišti pánem. První střelu na bránu si připsal v utkání Buchvaldek po zpětné přihrávce Matouška, ale Zouhar vytáhl míč alespoň na roh. Následovala série slibných příležitostí, jenže hlavička Holiše mířila těsně mimo a prostor tří tyčí se ukázal být malý i pro Chvěju, který mohl dorazit míč do odkryté branky. Slibně vypadal i kroucený míč Matouška na vzdálenější tyč, ovšem ani tentokrát se nepodařilo míč vtěsnat do branky.

Střelecké trápení protrhl až na po necelé půlhodině hry Lukáš Buchvaldek, jehož vybídl ke skórování do odkryté brány Macej. Vítkovický útočník byl o dvě minuty i u dalšího gólu, když doběhl míč smněřující do zámezí, přes Putyeru se míč dostal až k Buchvaldkovi, jenž znovu dorazil míč do odkryté branky. Útočná hra Vítkovic slavila úspěch. Ten ještě více podtrhl Matoušek, protože při napadání obral brankáře Valcířů o míč a Buchvaldek pohotově zýšil na 3:0.

Podruhé v zápase se mohl prosadit v závěru první půle Macej, odchovanec Baníku dostal od Matouška míč krásně na nohu, ale kulatý nesmysl se mezi tři tyče nevešel. Třetiligový soupeř byl takřka celou první půli naprosto neškodný, přesto před pauzou dostal míč za obranu Kiška a ranou po zemi ke vzdálenější tyči překonal Bučka.

Trenér Smetana o pauze do sestavy provedl jen dva zásahy, když se mezi tři tyče postavil mladý Netolička a Putyueru nahradil Lukáč Kania. A byl to právě drobný krajní záložník, kdo po ani né půlminutě dorazil míč do brány a zapsal se mezi střelce. Frýdku-Místku dělal na levé straně velké problémy Matoušek, jenž svými míči často hledal Maceje. Ostravský útočník sice nejprve ještě zblízka nastřelil Zouhara, po povzbuzení z úst spoluhráčů si však spravil střeleckou chuť. Další dvě spolupráce totiž vyšly na jedničku a Martin Macej tak zkompletoval hattrick.

A to nebylo vše. Obrana třetiligového soupeře se totálně sesypala, čehož Vítkovičtí dokonale využili. Jeden z dalších centrů sice dokázal brankář soupeře alespoň vyrazit, leč pohotovou dorážkou se prezentoval Lukáš Kania. A i on zkompletoval hattrick poté, co dorazil individuální průnik Chvěji. Skóre 8:1 bylo vysoké, ovšem skutečně demonstrovalo rozložení sil na hřišti. Trenér Smetana udělal další změny v sestavě a hra se postupně vyrovnala. Přesto to byli červenobílí, kdo mohl ještě přidat další branky. Na centr Kanii ovšem tentokrát Macej nedosáhl a hlavička Smékala po nákopu Celby skončila jen těsně vedle. Na drtivém vítězství Vítkovic se však již nic nezměnilo.

Trenér Ondřej Smetana: "Utkání splnilo, co jsme chěli. Po dvou těžkých zápasech s ligovými týmy jsme tentokrát věděli, že budeme mít více prostoru směrem dopředu a dostaneme příležitost si něco vyzkoušet. A to se povedlo. Kluci měli energii a chuť střílet góly i za rozhodnutého stavu. Navíc nešlo o nějaké náhodné branky, nýbrž vyplynuly ze situací, které si ve hře chceme vytvářet. Dnes musím kluky pochválit."

MFK Vítkovice - MFK Frýdek-Místek 8:1 (3:1)
Branky: 28., 52. a 55. Macej, 30 a 39. Buchvaldek, 46., 58. a 71. Kania, - 43..
Vítkovice: Buček - Helebrand, Cverna, Holiš, Celba - Putyera, Ožvolda, Chvěja, Buchvaldek, Matoušek - Macej. Střídali: Netolička, Kania, Motyčka, Plesník, Dziuba, Mládek, Šindler.
Frýdek-Místek: Zouhar – Kebísek, Hajnoš, Kiška, Varadi, Křenek, Raab, Žák, Skwarczek, Drozd, Koňařík. Střídali: Jurča, Hurta, Hammer, Mikulenka, Forch, Benc, Málek.