:
:

BLESKOVKY

VLADIMÍR MIŠINSKÝ: TENTOKRÁT SI VÍCE VĚŘÍME, JAKÝKOLIV BODOVÝ ZISK BY BYL SUPER

Loni byl u tvrdého debaklu 0:6, letos by chtěl z Českých Budějovic alespoň bod. Řeč je Vladimíru Mišinském, který sice v úvodu sezóny laboroval s bolestmi zad, ale v neděli by se klidně mohl objevit v základní sestavě.

Vláďo, ty jsi poslední dobou tolik nehrál, měl jsi i zdravotní problémy, jak se cítíš?
Měl jsem naražená záda, ale už to přešlo. Asi týden již trénuji na sto procent a jsem připraven nastoupit. Uvidíme, co na to trenér, jestli mě postaví či nikoliv.

Nastoupil jsi v pohárovém utkání, kdy jsi hřiště opustil v poločase za vedoucího stavu 2:1. Co se pak z tvého pohledu stalo?
Od začátku jsme nehráli dobře, nebylo to ono. Když už jsme i přes nedobrou hru vedli, měli jsme to dvoubrankové vedení nějak udržet, abychom postoupili dál. Bohužel Vyškov vyrovnal a v nastavení o našem vyřazení rozhodla penalta.

Jak jsi byl spokojen se svým výkonem? Věříš, že sis řekl o místo v sestavě na příští zápas v Českých Budějovicích?
Hrál jsem poločas, avšak nehráli jsme dobře jako tým a nepostoupili jsme. Uvidíme, jak se k tomu trenér postaví.

Loni na jihu Čech Vítkovice "dostaly šestku", co je potřeba udělat, aby se to neopakovalo?
Tuto sezónu jsme určitě začali lépe než tu minulou či předminulou, takže jsme na tom lépe i psychicky. Jedeme tam s cílem vyhrát. Samozřejmě víme, že to bude těžké, takže kdybychom tam urvali nějaký ten bod nebo tři, tak by to bylo super.

Jak jsi zmínil, v posledních dvou letech se vstupy do soutěže nepovedly a ty jsi jeden z mála, kdo je z týmu pamatuje. Co je nyní jinak?
Začali jsme nepovedeným zápasem v Pardubicích, ale od té doby zvládáme zejména domácí utkání, což je hodně důležité. Navíc se nám podařilo urvat po bodu z Hradce či Jihlavy, což jsou těžcí soupeři. Víc si věříme a hraje se nám určitě lépe než v předešlých ročnících.

Ve Vítkovicích jsi zažil už několik trenérů, v čem je pan Balcárek jiný?
Tréninky mají smysl a všichni poctivě dřeme. Pan Balcárek po nás něco chce a my se to snažíme plnit, za což nám jsou získané body odměnou.