:
:

BLESKOVKY

Za výhru jsme hrozně rádi, řekl po Frýdku záložník Fiala

Vítkovice ve středu udržely jarní domácí neporazitelnost. A výrazný podíl na tom měl i Matěj Fiala, který nejenže dal gól na 2:1, ale navíc půlhodiny před koncem přihrál Janu Matějovi na vítěznou branku do sítě srdnatě, leč marně bojujícího Frýdku-Místku.

„Byl to další nesmírně důležitý zápas, pořád totiž potřebujeme vyhrávat a tlačit na spodek tabulky. Za výhru jsme hrozně rádi, stejně jako za to, že nám to znovu doma padalo,“ uvedl sedmadvacetiletý krajní záložník Matěj Fiala. „Na druhé straně člověk ale musí uznat, že Frýdek byl fakt dobrý soupeř a všichni, kdo byli na stadionu, viděli boj do poslední minuty. Zkrátka jsme rádi, že jsme urvali další tři body, teď se ale už zase musíme dívat dál,“ doplnil.

Vítkovice dokázaly uhájit až napotřetí získaný náskok, i když ani v závěru zápasu tomu tak být nemuselo. Valcíři nejdřív Byrtusem trefili břevno a v samotném závěru zkoušel štěstí před domácí brankou dokonce hlavičkující gólman Prepsl.Jasně, jak už jsem říkal, byl to fakt boj. Nakonec to proto bylo jen o těch brankách,“ pousmál se už pětigólový vítkovický střelec.

Matěj Fiala zpočátku jarních druholigových odvet dostával příležitost z pozice střídajícího hráče, ale i díky střelecké potenci si řekl o místo v základní sestavě. Ani to mu však nevzalo střelecký apetit, byť po Frýdku-Místku už přišel o pověst žolíka. „Jsem rád, že mě trenér poslal na hřiště už od začátku a že jsem byl týmu něco platný. Doufám, že se mi bude dařit i dál a takhle podobně budu moci týmu pomáhat k bodům,“ přál si.

Body budou Vítkovice pokračovat, stále jsou totiž patnácté, tudíž momentálně stále sestupující. Na druhé straně však už dokázali na momentálně čtrnáctý Sokolov v šesti předchozích utkáních nahrát deset bodů. „Jsme rádi, že nám to teď tak vychází a občas se k nám přikloní i štěstí, které se na podzim od nás dost často odvrátilo. Makáme v každém zápasu od první minuty až do konce a teď nám to přináší body,“ podotkl Matěj Fiala.

Ostravané jsou sice jen na rozdíl bodu (kvůli horší bilanci ze vzájemných zápasů se Sokolovem spíš na dva) vzdáleni čtrnácté příčce, ale rozhodně nemohou nabýt klamnému dojmu, že už vše půjde samo. Navíc je ještě čekají zápasy s vážnými aspiranty na postup do nejvyšší soutěže, třeba hned v sobotu zajíždějí na stadion vedoucí Olomouce.Řeknu to tak, my se teď opravdu díváme jen sami na sebe a snažíme se urvat něco z každého zápasu. A když se nám podaří i dál sbírat ty body tak, jak se nám to teď daří, může z toho něco být,“ dodal ve formě hrající Matěj Fiala.

(Vloženo 20.04.17)

VIDEO

FOTOGALERIE

Baník poprvé v nových dresech. Kvalitní výkony nám ale nezajistí, ví Baroš

/ANKETA, FOTOGALERIE/ Měli jste v posledních letech potíže s identifikací fotbalistů Baníku Ostrava na hřišti během zápasů? Od následujícího ligového ročníku to budete mít o něco jednodušší jednodušší.

Lídr připraven! Mišinský chce opět táhnout ofenzivu Vítkovic

Celé dva měsíce trvalo, než se fotbalový záložník či útočník Vladimír Mišinský vrátil do tréninkového procesu a následně i do sestavy Vítkovic. Čtrnáct dní před začátkem druholigové sezony odehrál o víkendu poločas proti juniorce Baníku Ostrava (6:0).