:
:

BLESKOVKY

ZŠ Klegova ovládla ostravské kolo McDonald´s cupu 2018

Okres zvládli na výbornou, teď je čekají krajská finále. Vítkovičtí fotbalisté chodící na první stupeň ZŠ Klegova vyhráli ve starší i mladší kategorii okresní kolo McDonald´s Cupu a tím se kvalifikovali do další fáze soutěže.

Mladší kluci dokázali vyhrát svou skupinu a s přehledem postoupili do semifinále, kde si poradili se ZŠ Jugoslávská v poměru 15:0.

Ve finále je ale čekalo překvapení soutěže, Dolní Lhota, která překvapivě postoupila přes baníkovské kluky z porubské Šoupalky.

Utkání o celkové vítězství v okresním kole vyznělo jednoznačně v náš prospěch a dokázali jsme soupeře přehrát 8:0. Kluci přistoupili ke všem zápasům zodpovědně a bylo na nich vidět, že se fotbalem baví, řekl trenér mladší kategorie Michal Kovář.

Ve starší kategorii si počínali kluci stejně jako jejich mladší spoluhráči. Jednoznačně vyhráli svou skupinu, v semifinále přehráli ZŠ Volgogradskou 6:1 a ve finále porazili ZŠ J. Šoupala dokonce 6:0. Okresní kolo se nám povedlo jak herně tak výsledkově. Osobně jsem byl až překvapený jak jednoduše jsme postoupili, ale kluci hráli výborně a postup si zasloužili, prohlásil Radek Halamíček, trenér starší kategorie.

Krajská finále se uskuteční v úterý 22. května na ZŠ Šoupala v Ostravě-Porubě a vítězný tým ve starší kategorii se navíc kvalifikuje do celostátního finále, které přivítá Ústí nad Labem ve dnech 29. a 30. května.