×

Aktuality

MARKO STANOJKOVIČ: DĚKUJI FANOUŠKŮM, S NIMI JE VÍTĚZSTVÍ SLADŠÍ
MARKO STANOJKOVIČ: DĚKUJI FANOUŠKŮM, S NIMI JE VÍTĚZSTVÍ SLADŠÍ

vloženo 11.09.2020

Mladý útočník se k Vítkovicím přidal až těsně před startem podzimu, přesto si rychle vybojoval své místo v základní sestavě. Na hrotu se Marko Stanojkovič blýskl dvěma góly v Novém Jičíně, a tak jsme talentovaného fotbalistu po pátem kole vyzpovídali.

Hrdinou posledního mistrovského utkání v N. Jičíně byl Marko Stanojkovič, který vstřelil dvě branky a nasměroval vítkovický celek ke třem bodům. "Jsem rád, když mohu týmu pomoci, ještě navíc dvěma góly. Musím ale poděkovat svým spoluhráčům za to, jak jsme celé utkání zvládli a dotáhli jej do vítězného konce. Tři body z venku jsou skvělé a my je samozřejmě bereme, navíc s ponaučením. Teď se na to pokusíme navázat dalším vítězstvím," vysvětlil mladý útočník, který se sám prosadil již ve druhé minutě hry: "Hned od začátku jsme chtěli soupeře přitlačit, což se nám vyplatilo. Dali jsme dvě branky a do šaten jsme v poločase odcházeli se stejným náskokem. I když jsme si však v poločase říkali, že musíme v naší hře pokračovat, tak se stal přesný opak a rychle jsme inkasovali. Naštěstí nás to nerozhodilo, semkli jsme se a plně soustředili na naši hru. Ta později přinesla další branku zásluhou krásné standardky po hrubém faulu soupeře na levé straně. V závěru jsme na soupeře tlačili tak, jak bylo naším záměrem." 

To už tým Roberta Pištěka dohrával v deseti, protože za nesportovní chování putoval do šaten faulovaný Hajnoš. "Rozhodčí se bohužel rozhodl tak, jak se rozhodl. Nakonec nám to ale možná i prospělo, poněvadž jsme se ještě o to více semkli a po vstřeleném gólu uhájili vítězství. Je skvělé, jak se s tím kluci porvali. Poděkovat musím také našim skvělým fanouškům, kteří nám každý zápas fandí, ať už se vyhraje či prohraje. Hodně nám to pomáhá a o to sladší je pak i vítězství, " ocenil skupinku vytrvalých fanoušků MFK Vítkovice ofenzivní hráč se srbskými kořeny, který v minulosti hrával spíše v záloze: "Než jsem přišel do Vítkovic, tak jsem už v Havířově odehrál na hrotu asi třináct zápasů, takže to pro mě není nic nového. Jsem ofenzivní typ hráče, mohu hrát na kraji zálohy či ve středu, ovšem vyhovuje mi i hrot, na špici jsem rád. Zvlášť, když se mi podaří vstřelit nějakou tu branku."

Marko Stanojkovič začínal s fotbalem v Kopřivnici, odkud se ale ve třinácti letech přesunul do Baníku Ostrava a půlrok strávil také v žákovských mužstvech Vítkovic. Dres Vítkovic navlékl ještě také na rok v kategorii U19, po povedené sezóně se připojil k Havířovu. Po minulé, nedohrané, sezóně zkoušel štěstí v MSFL. "Byl jsem na přípravu v Petřkovicích a krátce i ve Frýdku-Místku, ale nejlepší variantou pro mne byly Vítkovice. S trenérem Pištěkem jsem byl v kontaktu od začátku a byť jsem do poslední chvíle nevěděl, co bude dál, jsem rád, že to dopadlo takto," svěřil se devatenáctiletý fotbalista.

A rozhodně není sám, kdo si musí zvykat na nové prostředí. Po pádu do Divize se tvořil v podstatě nový mančaft, jenž se může opírat pouze o trojici hráčů z druholigového kádru. "Přestože za sebou máme už pět zápasů, tak skládání týmu bylo skutečně narychlo a na doladění či úplné sehrání potřebujeme ještě více času. Dennodenně na tom však pracujeme na trénincích. Já se po přípravě v MSFL například k týmu připojil až pár dní před prvním zápasem v Heřmanicích. Naštěstí jsme to utkání i přes nepříznivý vývoj naší pílí zvládli. Teď se na sobě snažíme dále pracovat, věřím, že to jde vidět," doufá Stanojkovič, kterému tým plný mládí určitě nevadí: "Je pravda, že máme mladý kádr, ovšem věřím, že mně i klukům to vyhovuje jak na hřišti, tak i mimo něj. Skvěle si rozumíme. Řada kluků sotva vyšla z dorostu, někteří věkem do dorostu ještě patří, musím ovšem před všemi smeknout za to, jak na sobě tvrdě pracují a makají v zápase i tréninku."

Jak tedy mladý útočník hodnotí vstup do sezóny, kdy po pěti kolech MFK patří s osmi body šesté místo? "Jak jsem již řekl, k týmu jsem se přidal později než ostatní, přesto mě až překvapilo, jak jsme dokázali zvládnout po nepovedené první půli utkání v Heřmanicích, takové zápasy se nedějí každý den. Následovaly dvě remízy, z těch zápasů se dalo vytěžit i více, zejména v Třinci, kde jsme bohužel dvakrát rychle přišli o vedení. Následovala první divizní porážka, na kterou jsme naštěstí dokázali odpovědět vítězstvím v Novém Jičíně. Čeká nás ještě spousta utkání, takže nezbývá než se koncentrovat na každé z nich a uhrát co nejvíce bodů," přeje si Marko Stanojkovič, jenž se zatím nedívá tolik vpřed: "Chci se soustředit hlavně na tuto sezónu a zdárně ji dokončit, ať máme co nejvíce, herně i výsledkově, zvládnutých zápasů a společně i jednotlivě se posouváme vpřed. Vyšším soutěžím bych se samozřejmě nebránil, ba naopak."

Facebook

Reklama

ad

Tabulka

Tým Z B
1. Karviná B 10 25
2. Bohumín 10 21
3. Frýdlant nad O. 10 20
4. Dětmarovice 10 20
5. Opava B 9 18
6. Rýmařov 9 17
7. Havířov 10 16
8. MFK Vítkovice 10 11
9. Frenštát pod R. 9 10
10. Polanka n. Odrou 10 10
11. Bruntál 10 9
12. Nový Jičín 10 9
13. Třinec B 9 8
14. Heřmanice Slezská 10 1