×

Aktuality

PŘEDSTAVUJEME KATEGORII U15
PŘEDSTAVUJEME KATEGORII U15

vloženo 29.10.2020

Rok narození - 2006 

Trenéři: Laslop, Brezovský 

Laslop: Tým má skvělý charakter a vnitřní sílu. Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny? 

Z pohledu statistiky týmu U15 jsme odehráli 8 zápasů, z toho je 6 vítězství a 2 porážky, máme tedy 18 bodů a vysoce aktivní skóre, nejlepší v soutěži 37:15. V tabulce jsme na druhém místě o bod za Hranicemi, ale máme k dobru odložené utkání s Přerovem. Co mě mrzí jsou obě prohry, bohužel se nám tyhle utkání nepovedly, ale to se stává i lepším týmům. Potěšujících aspektů je, ale více. Nejdůležitějším je podle mého názoru charakter a vnitřní síla mužstva. Kluci to dokázali v zápasech, které se nevyvíjelo podle představ a přesto je dokázali dotáhnout do vítězného konce. Ve Valašském Meziříčí prohrávali v druhém poločase už 1:4, ale přesto to otočili na konečných 6:4 a také v Bílovci prohrávali v druhé půli už 1:3 a vyhráli 4:3. Cením si toho i z pohledu, že jsme v létě prakticky vytvořili úplně nové mužstvo, které bylo ještě během soutěže doplňováno a sehrávalo se během mistrovských utkáních.

Z ambicí MFK Vítkovice jde cítit, že by jste chtěli v této kategorii postoupit do nejvyšší žákovské ligy, je to tak? 

Samozřejmě, že bychom byli rádi za první místo v konečné tabulce a tím umožnili kategorii U14 si zahrát baráž o postup do MSŽL. Čeká nás, ale ještě spousta zápasů a nebudeme to mít vůbec jednoduché. Týmů, které mají obdobné ambice je v naší soutěži více a podle toho vypadá i tabulka, kde mezi šestým a prvním týmem je rozdíl pouhých tří bodů. 

Někteří hráči ve Vaši kategorii se objevují i v Moravskoslezských výběrech, co na to říkáš? 

Jsem za to rád, protože to dokazuje, že naši hráči mají potřebnou kvalitu a byť hrají nižší soutěž než ostatní hráči ve výběru, tak byli zatím v každé nominaci na utkání mezikrajské soutěže. A musím říct, že byli v obou zatím odehraných zápasech oporami týmu a přispěli tak k vítězstvím. 

Myslíš si, že se v tvé kategorii může vyklubat nová Vítkovická hvězda v podobě nového Vaclíka, Vlka, Kadlece a dalších borců co oblékali Vítkovický dres? 

Určitě může! Když porovnám Tomáše Vaclíka, Ondru Kušníra, Pavla Malchárka, Tomáše Grigara nebo Jakuba Fulneka, které jsem trénoval a kteří to dotáhli do vrcholového fotbalu s dnešními kluky, tak v tomhle věku nevidím až takový rozdíl. Máme i dnes šikovné hráče, kteří by to mohli dotáhnout daleko, ale ta cesta do špičkového fotbalu je opravdu dlouhá a zaleží na spoustě okolností, které se musí sejít aby se hráč stal tím TOP. 

K čemu vedeš kluky z tvé kategorie? 

Snažíme se i s mým asistentem Petrem Brezovským, aby kluci v prvé řadě měli z fotbalu radost, těšili se na zápas, chodili rádi na tréninky a vytvořili dobrý kolektiv. Dále se samozřejmě snažíme o další rozvoj jejich fotbalových dovedností dané jejich věku. V zápasech je to snaha, aby kluci hráli ofenzívní fotbal, dokázali si vytvářet šance a ty proměňovat. 

Jaké jsou Vaše cíle do konce sezóny? 

Cíl, který jsme si dali před sezonou byl, skončit po podzimu v tabulce co nejvýše, abychom mohli na jaře hrát o to první místo. Zatím se nám to daří, ale ta vyrovnanost v tabulce a i síla jednotlivých mužstev nám ukazuje, že to bude ještě velmi těžké. A otázka je, jestli ještě vůbec na podzim budeme díky opatřením kvůli Covidu trénovat...

Fotogalerie

Facebook

Reklama

ad

Tabulka

Tým Z B
1. Karviná B 10 25
2. Bohumín 10 21
3. Frýdlant nad O. 10 20
4. Dětmarovice 10 20
5. Opava B 9 18
6. Rýmařov 9 17
7. Havířov 10 16
8. MFK Vítkovice 10 11
9. Frenštát pod R. 9 10
10. Polanka n. Odrou 10 10
11. Bruntál 10 9
12. Nový Jičín 10 9
13. Třinec B 9 8
14. Heřmanice Slezská 10 1