×

Aktuality

STANOJKOVIČ NASMĚROVAL TÝM K VÍTĚZSTVÍ: N. JIČÍN - VÍTKOVICE 1:3

vloženo 05.09.2020

V pátém kole Divize F si družina Roberta Pištěka připsala druhé vítězství a opět se ji podařilo být na půdě soupeře velmi produktivní. Vítkovice výsledkem 3:1 navíc potvrdily jasně pozitivní bilanci proti N. Jičínu.

Ostravané se na půdě soupeře, který kdysi dávno býval B-týmem tehdejšího FC, ujali rychlého vedení zásluhou Stanojkoviče, jenž ve druhé minutě hry vypálil zevnitř šestnáctky a byť trefil svého spoluhráče Palečka, tak vzhledem k jeho postavení za brankovou čarou byla kuriózní branka uznána. I v dalších minutách byly Vítkovice lepším mužstvem a potvrdily to po dvaceti minutách, kdy centr z levé strany uklidil ranou z první za záda domácího brankáře druhou brankou v zápase Marko Stanojkovič.

Záměrem bylo v podobném duchu odehrát i druhou pětačtyřicetiminutovku, leč ihned po změně stran přišel centr z levé strany, který zužitkoval přesnou hlavičkou Tomasz Gomola. Domácí ožili a drželi míč, ale nedostávali se do nějakých velkých příležitosti. Rozhodující okamžik nastal čtvrthodinu před koncem, kdy byl ostře faulován Hajnoš, jenž překvapivě po následné strkanici obdržel červenou kartu. Přitom fotbalsta z Frýdku-Místku paradoxně v N. Jičíně loni na podzim hrával. Nešťastný však dvacetiletý obránce být nemusel, z následné standardky totiž poslal Václavík míč na přední tyč, kde jej za za Hubova záda usměrnil Němec. Vítkovice poté udržely dvoubrankový náskok a domů vezou všechny body.

FK NOVÝ JIČÍN - MFK VÍTKOVICE 1:3 (0:2)
Branky: 46. Gomola – 2. a 23. Stanojkovič, 75. Němec. ŽK: 6. Gomola, 50. Hurta, 74. Blejchař, 78. Magdon – 12. Stanojkovič, 13. Kalfas, 49. Macík, 61. Němec. ČK: 74. Hajnoš (VIT). Rozhodčí: Koláček – Zapletal, Novák. Diváci: 98.
N. Jičín: Hub – Nippert (C), Trajkovski (87. Janovský), Blejchař, D. Palla, Vokoun (46. Kadlčík), Gomola, Jesch, Málek, Ságner (46. Mrkvička), Hurta (53. Magdon).
Vítkovice: Netolička – Kalfas, Macík, Němec, Rončka – Motyčka – Jaroň, Václavík (C), Hajnoš – Paleček (89. Gula), Stanojkovič (72. Konečný).

Trenér Robert Pištěk: "Šlo o zápas dvou rozdílných poločasů. Ten první byl jasně v naší režii, od první až do poslední minuty, převahu potvrdil dvěma brankami Stanajkovič. Šancí jsme měli ještě více, takže rozdíl mohl být i vyšší. Bohužel do druhé půle jsme vstoupili nešťasně, když jsme okamžitě v pvní minutě dostali gól na 2:1. Soupeř následně ovládl hru a my se snažili z tlaku vymanit. Bylo to z naší strany nervózní a nevyvarovali jsme se chyb. Sami jsme se dostali pod tlak, ale dá se říct, že soupeř se do nějakých velkých šancí nedostával. Kaňkou je červená karta Hajnoše, kterého jeden z domácích velmi ostře fauloval, nastala mela a rozhodčí to vyřešil po svém. Ze standardky jsme ale dali na 3:1 a bylo rozhodnuto."