×

Aktuality

DIVIZE F NABÍZÍ ZAJÍMAVÁ JMÉNA: MIČOLA, MALCHAREK, KUŠNÍR, BIOLEK A DALŠÍ
DIVIZE F NABÍZÍ ZAJÍMAVÁ JMÉNA: MIČOLA, MALCHAREK, KUŠNÍR, BIOLEK A DALŠÍ

vloženo 22.08.2020

Kádry divizních mužstev ještě mnohdy nejsou kompletní a B-týmy mohou být kdykoliv doplněny, přesto první kola již napověděla, proti jakým fotbalistům se mladé vítkovické mužstvo v sezóně 2020/2021 postaví. Připravili jsme pro vás souhrn zajímavých jmen na soupiskách našich soupeřů.


Bohumín

V brance nastupuje Jakub Kodeš, který v letech 2014-2016 působil v MFK Vítkovice, poslední roky však hrával v Hlučíně. Největším jménem na soupisce je Milan Halaška, dvaatřicetiletý útočník má na kontě i dva ligové góly za Brno, dlouhé roky hrál v Opavě a půlrok odehrál i za Vítkovice v MSFL. Zkušenosti rozdává také bývalý záložník Třince František Hanus a nováčkem není ani útočník Mario Latocha.

Bruntál

Nejzkušenějším borcem Bruntálu je bezpochyby Ondřej Kušnír, který ještě na jaře vedl proti MFK Vítkovice ve druhé lize druholigový Třinec. Jednoho z nejslavnějších fotbalistů novodobých Vítkovic není třeba představovat. Kapitánem ovšem zůstal Zdeněk Orság. Zkušenosti z MSFL má Jan Urban, který si v sezóně 2008/2009 připsal i jeden start v Gambrinus lize za Zbrojovku.

Dětmarovice

Útočnou silou Dětmarovic by měl být i nadále Jan Staško, baníkovských odchovanec se 12 starty v nejvyšší soutěži. Dále s druholigovou zkušeností z Frýdku, Zvolena a Bardejova. To zálohu diriguje Elvist Ciku, dlouhodobá opora Karviné se třemi starty za Katowice v polské první lize. Profesionální kariéru Albánec dohrával v Táborsku. Dále v týmu působí zejména bývalí či současní fotbalisté nedaleké Karviné.

Frenštát p. Radhoštěm

Ve Frenu sází na střední generaci, pár hráčů má zkušenosti z MSFL, ale většinou jde o fotbalisty z regionu, kde očividně funguje trasa Hlučín-Frenštát. To Jakub Buchlovský sice zkoušel štěstí loni až v Jablonci, avšak nastupoval jen v ČFL.

Frýdlant nad Ostravicí

Velká část hráčů nabitého kádru si prošla Frýdkem-Místkem, z toho řada z nich byla dlouholetými oporami Lipiny. Mezi tyčemi je zkušený Ondřej Prepsl, který byl dlouhá léta jedničkou ve Frýdku-Místku. V záloze mu pomáhá další z dlouholetých Valcířů Michal Švrček. K nejzkušenějším patří Matěj Biolek, jenž si zahrál i ligu na Slovácku a kromě F-M si starty ve druhé nejvyšší soutěži připsal také v Prostějově, kde loni vstřelil dvě branky. Na soupisce je rovněž Zdeněk Staněk, ten odehrál 30 zápasů Gambrinus ligy v dresu Baníku, a Jan Svatonský, majitel 4 prvoligových gólů a s historií z Baníku, Dulky, Karviné či Opavy. V posledním utkání se na lavičce objevil také Petr Soukup. Vítkovickou stopou je ve Frýdlantu Ondřej Dvořák, který v sezóně 2015/2016 v pětadvaceti zápasech vstřelil v modrobílém dresu 2 branky.

Havířov

Mužstvo vedené Miroslavem Matušovičem má na soupisce několik našich odchovanců. Boris Förster si zahrál za FC Vítkovice dva zápasy v roce 2009. To Pavel Malcharek v roce 2004 přestoupil z Vítkovic do Sparty s nálepkou velkého talentu. Ligu si pak zahrál také na Slovácku, v Plzni, Zlíně a Baníku. V roce 2016 pak odešel z Třince do Rakouska a ve svých 34 letech se postaví proti svému mateřskému celku znovu jako soupeř. Jan Klejnot naopak odehrál v MFK 6 zápasů v MSFL před pěti lety. S profesionálními soutěžemi má zkušenosti také Tomáš Wojnar.

Heřmanice-Slezská

Mezi tyčemi je jedničkou Jakub Andrejko, vytáhlý odchovanec s mládežnickými starty v reprezentaci, na profesionální úrovni však odchytal jen půlrok ve Znojmě. To letní posila Radim Jurča si zahrál Gambrinus ligu v Jablonci, působil také ve Varnsdorfu a dva góly vstřelil ve F:NL také v dresu Vítkovic. V týmu je dále řada baníkovských odchovanců.

Nový Jičín

Nový Jičín býval kdysi dávno B-týmem Vítkovic, nyní je v týmu spíše řada hráčů z Frýdku-Místku. To platí i v případě Tomásze Gomoly, v šestadvaceti jednoho z nejzkušenějších hráčů týmu. Odchovanec Baníku má na svém kontě také jednu druholigovou branku v dresu Třince. Kapitánem je dlouholetý obránce NJ Filip Nippert.

Polanka n. Odrou

Pikantní bude vzájemný zápas pro Radovana Řehulku, bývalého sekretáře MFK Vítkovice chytajícího za Polanku. V týmu ovšem lze najít i další bývalé vítkovické fotbalisty. Kapitán Radek Coufal byl rok a půl základním kamenem obrany MFK, než pak odešel do Rakouska. Hrával také za F-M, Hlučín, Znojmo či Kladno. Branky se pak očekávají od Davida Fromeliuse, který v roce 2008 v dresu FC Vítkovice nakoukl do profesionálního fotbalu, později však přestoupil do Frýdku-Místku.

Rýmařov

Před pěti let se o tamním klubu psalo: "Tady je Furikovo", protože v týmu fungovalo hned 9 členů rodiny. I v prvních kolech Divize F se na hřišti objevili tři fotbalisté stejného přijímaní - David, Michal a kapitán Jiří. Mezi zkušenější v týmů s rodinnými poměry patří Lukáš Zifčák, jenž si na začátku kariéry připsal druholigové starty ve Znojmě.

Karviná B

V brance se zatím objevil čtyřiatčicetiletý Libor Hrdlička, jenž loni chytal za Petržalku, odchovanec Slavie Daniel Stropek či Oliver Putyera, který ještě loni hrál za Vítkovice.

Opava B

Tým plný mladíků opavského fotbalu vedl v minulém kole Tomáš Mičola, známý baníkovský odchovanec se zkušenostmi také z Brestu či Slavie Praha.

Třinec B

A-tým druholigového mužstva prochází velkou obrodou, a tak je těžké očekávat, kdo všechno se může v dresu béčka objevit. V prvních zápasech šlo převážně o mladíky doplněné například o pětadvacetiletého Erika Šulu, bývalého hráče Bardejova a Popradu, za áčko Slezanů naskočil za poslední dvě sezóny do 19 zápasů. Starty v profesionální soutěži pak už má na kontě také Martin Samiec.

Facebook

Reklama

ad

Tabulka

Tým Z B
1. Karviná B 10 25
2. Bohumín 10 21
3. Frýdlant nad O. 10 20
4. Dětmarovice 10 20
5. Opava B 9 18
6. Rýmařov 9 17
7. Havířov 10 16
8. MFK Vítkovice 10 11
9. Frenštát pod R. 9 10
10. Polanka n. Odrou 10 10
11. Bruntál 10 9
12. Nový Jičín 10 9
13. Třinec B 9 8
14. Heřmanice Slezská 10 1