×

Aktuality

PŘEDSTAVUJEME KATEGORII U8
PŘEDSTAVUJEME KATEGORII U8

vloženo 19.10.2020

Klub si pro vás v těchto nepříjemných časech připravil sérii rozhovorů s mládežnickými trenéry, kteří v AKADEMII rozvijí potenciál dětí na každodenní bázi.

Rok narození - 2013
Trénujeme: pondělí, středa a pátek od 15:30 na malé Klegovce
Trenéři: Gatnar, Motyčka

Gatnar: Trenéři jsou v tomto věku pro hráče něco jako náhradní rodiče.

Jak si se dostal k trénování fotbalu dětí? 

Dostal jsem se k němu docela náhodou. Oslovil mě před 6 lety kamarád Honza Nevola (dnes v Baníku Ostrava), který toho času chtěl rozjíždět fotbalovou školičku (a vlastně celé přípravky) v klubu TJ Slovan Ostrava. Požádal mě o to, abych mu dělal asistenta a pomáhal zvládat na tréninku děti. Kývnul jsem na to, protože se blížila doba, kdy se s fotbalem začínal seznamovat můj starší syn. Jenže jak se to tak sešlo, Honza, který tehdy v klubu dělal i sportovního ředitele, měl hodně práce (a ani se nedivím), tudíž aniž bych chtěl, vedl jsem ty děti hned od začátku. Hodili mě do vody a plavej. Začal jsem se tedy vzdělávat, internet, videa, výpomoc na Baníku, a pomaličku jsem nabíral zkušenosti. 

Co se snažíš dětem v tréninku předat? 

Mladší přípravka, a zvláště kategorie U8 (8-letí) je velice specifická kategorie, kde děti přebírají od svých trenérů snad všechno, co vidí nebo slyší. V tomto věku jsou trenéři pro hráče něco jako náhradní rodiče. Poprvé se setkávají se změnami jak ve fotbale, tak se seznamují se schopnostmi a vlastnosti, které fotbal převyšují. Proto je velmi důležité předávat dětem nejen fotbalový um, ale snad ještě důležitější je pracovat s dětmi po psychologické stránce. Budujeme si mezi sebou přátelství, správné sociální chování, zodpovědnost (například za své činy), týmovou spolupráci, důvěru i sebedůvěru, nebojácnost, pracovitost. 

Mají děti mimo klub stále možnost přidat se k týmu AMFKV? 

Samozřejmě, jsme městský klub, každý kluk nebo holka mají možnost si to nejdříve vyzkoušet, ukážeme mu jak probíhá trénink, seznámíme nováčky s trenéry, s hráči; a pokud ho fotbal u nás chytí za srdíčko, je to jen dobře. Naším úkolem je potom ukázat mu krásu této hry a pomoci mu spolu s ostatními růst.

Fotogalerie

Facebook

Reklama

ad

Tabulka

Tým Z B
1. Karviná B 10 25
2. Bohumín 10 21
3. Frýdlant nad O. 10 20
4. Dětmarovice 10 20
5. Opava B 9 18
6. Rýmařov 9 17
7. Havířov 10 16
8. MFK Vítkovice 10 11
9. Frenštát pod R. 9 10
10. Polanka n. Odrou 10 10
11. Bruntál 10 9
12. Nový Jičín 10 9
13. Třinec B 9 8
14. Heřmanice Slezská 10 1