×

Aktuality

PŘESTŘELKA SE ŠŤASTNÝM KONCEM: FRENŠTÁT P.R. - VÍTKOVICE 3:4

vloženo 30.05.2022

Fotbalisté MFK Vítkovice stále bojují o přední příčky Divize F, velký krok k dobrému umístění udělali na půdě Frenštátu, kde sice rychle prohrávali, leč v divokém zápase plném zvratů nakonec zvítězili 4:3.

SK BESKYD FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - MFK VÍTKOVICE 3:4 (2:3)

Branky: 2. Klimpar, 43. Fojtík, 58. Walder - 28. Richtár, 30. a 75. Opatřil, 35. Pyclík. ŽK: Bolcek, Dudek - Gula, Pyclík, Kohut.
Vítkovice: Matěj - Němec, Tamajka, Raška, Zouhar (73. Kalfas) - Gula, Motyčka, Opatřil, Richtár, Vrbka - Pyclík (73. Kohut).
Frenštát: Málek - Žitník, Pokorný (72. Corriero), Bolcek, Walder (72. Buchlovský), Klimpar, Dudek, Bányácski, Halda, Packo (39. Baran).

Trenér Karel Semelka: "Do Frenštátu jsme přijeli s cílem odvézt si tři body a potvrdit výhru nad Heřmanicemi. Před zápasem jsme si řekli, že musíme dávat pozor na Klimpara, ale jak je to již tradicí, po každém mém upozornění se protihráč hned prosadí, tentokrát hned ve druhé minutě. Gól s námi zamával a soupeř měl ještě další dvě šance, ale Dominik Matěj nás podržel. Od nějaké patnácté minuty jsme se však dostali do hry a byli jednoznačně lepší. Měli jsme mnoho centrů ze strany, jeden nakonec také vyšel kdy míč z nohy Opatřila na zadní tyči uklidil Richtár. Aktivní byl Vrbka, jenž neúnavně centroval, leč gól z toho nebyl. A tak si natáhl míč do středu Opatřil a z dvaceti metrů pomocí teči poslal Vítkovice do vedení. Na 3:1 po faulu a nařízené penaltě zvýšil Pyclík. Hráče jsem nabádal, abychom dvoubrankové vedení udrželi do přestávky, což se však, přestože jsme hráli dobře, nepodařilo. Klimpar omotal Gulu a odražený míč poté poslal za záda Matěje Fojtík. Od soupeře jsme po kontaktní brance ve druhé půli očekávali tlak, který jsme chtěli za každou cenu ustát. Soupeř nás zatlačil a měl spoustu standardních situací, a z jednoho rohů srovnal na 3:3. Museli jsme se znovu uklidnit, což se nám podařilo v sedmdesáté minutě, kdy jsme převzali iniciativu a odměnou nám byl gól Opatřila. Domácí to již zlomilo, a naopak jsme mohli ještě zvýšit, Kohutovu hlavičku ovšem na brankové čáře odvrátil hráč na brankové čáře. S výsledkem jsme spokojeni, leč ve druhé půli jsme se nechali zbytečně moc zatlačit. nyní se chystáme na Bílovec, kterému se v poslední době moc nedaří, o více si bude chtít nějaké body odvézt z Vítku.