×

Aktuality

ROSTEME! V AKADEMII JE NÁS JIŽ VÍCE NEŽ 200
ROSTEME! V AKADEMII JE NÁS JIŽ VÍCE NEŽ 200

vloženo 09.08.2020

AKADEMIE MFK Vítkovice prožívá přelomový rok plný tvrdé práce, ale také pořádné porce radosti. Jednou z nich je jistě zpráva, že počet registrovaných hráčů již překročil hranici dvou stovek."Zvyšující se počet dětí v AKADEMII pro mě není žádným překvapením, protože když projíždím kolem ZŠ Klegova, TC Vítku či Visty, tak každý den hřiště plné dětí. K 8.8.2020 máme 203 dětí," sdělil výbornou zprávu Ing. Slavomír Bretz, předseda AKADEMIE MFK Vítkovice.

On sám si uvědomuje, že za tím vším je poctivá práce všech lidí okolo AKADEMIE. "Všichni se snažíme dělat své maximum, ovšem vyzdvihnout musím hlavně naše trenéry, kterým kladu na srdce, ať jsou na sebe i na naše hráče nároční ve všech směrech. Sleduji každou kategorii a dělá mi radost vidět, jakých úspěchů AKADEMIE v posledních týdnech docílila. Namátkou zmíním těžká utkání žákovských kategorií a skvělou reprezentaci na turnajích, musím přiznat, že mi dělají jen samou radost. Již dnes jsou některé naše kategorie konkurenceschopné top týmům, přesto je pro nás stále základem vychovat komplexního hráče po stránce zdraví, vzdělání a sportovní chování. Slova chvály a uznání musím poslat také všem, kteří se podíleli na organizaci příměstských kempů pro přípravky," připomněl úspěchy hlavní muž vítkovické AKADEMIE.

"Pro dorostenecké týmy máme pro porovnání výkonnosti daných kategorií mimo soutěže nasmlouvána rovněž přátelská utkání s top týmy na Moravě. Důležitá je pro nás také návaznost na mužský fotbal, a tak mi dělá skutečnou radost pohled na vítkovickou soupisku divizního mužstva, kde se plnohodnotně začlenila spousta odchovanců - Netolička 2001, Němec 2002, Kouřil 2002, Štulík 2002, Gula 2002, Šindler 2001, Fikáček 2001, Pavlík 2004 a Košec 2004. Vidět své vlastní hráče, jak se rvou o každý míč v našem A-týmu, to je zkrátka nejvíce. A přesně tohle jsem viděl i v prvním utkání mužů v Heřmanicích, kde byl plný dům a nádherná kulisa. K vidění byla fotbalová paráda, která vedla k úspěchu našeho týmu. Navíc věřím, že nešlo o poslední radost," připomněl páteční výhru mužů MFK Vítkovice v derby nad Heřmanice-Slezská poměrem 3:2.

"Opomenout nesmíme ani ženský fotbal, AKADEMIE má aktuálně tři dívčí týmy, a i pro ně, stejně jako pro všechny ostatní, se snažíme společně dělat maximum. Musím poděkovat všem, kteří nám v tom pomáhají. Díky tomu, že neustále rosteme, věřím, že má naše úsílí skutečný smysl," zakončil Ing. Slavomír Bretz.

Facebook

Reklama

ad

Tabulka

Tým Z B
1. Karviná B 10 25
2. Bohumín 10 21
3. Frýdlant nad O. 10 20
4. Dětmarovice 10 20
5. Opava B 9 18
6. Rýmařov 9 17
7. Havířov 10 16
8. MFK Vítkovice 10 11
9. Frenštát pod R. 9 10
10. Polanka n. Odrou 10 10
11. Bruntál 10 9
12. Nový Jičín 10 9
13. Třinec B 9 8
14. Heřmanice Slezská 10 1