×

Aktuality

TRENÉR U17, LASLOP: TENTO TÝM MÁ POTENCIÁL DO BUDOUCNA, BYLA BY ŠKODA KDYBY V BUDOUCNU NEHRÁL VYŠŠÍ SOUTĚŽ
TRENÉR U17, LASLOP: TENTO TÝM MÁ POTENCIÁL DO BUDOUCNA, BYLA BY ŠKODA KDYBY V BUDOUCNU NEHRÁL VYŠŠÍ SOUTĚŽ

vloženo 09.01.2022

Rok narození - 2005, 2006 a ml., Trenéři: Laslop, Brezovský 

LASLOP: TENTO TÝM MÁ POTENCIÁL DO BUDOUCNA, BYLA BY ŠKODA KDYBY V BUDOUCNU NEHRÁL VYŠŠÍ SOUTĚŽ 

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny?
Máme za sebou podzimní část sezóny v Moravskoslezské dorostenecké divizi, kde v tabulce jsme po patnácti zápasech na 6.místě s 28 body a aktivním skóre 69:34.
Abych se přiznal, měl jsem trošku obavy před sezónou, jak kluci zvládnou přechod z žákovského fotbalu, kde hráli pouze žákovskou divizi do dorostenecké soutěže, kde nás čekali většinou týmy s o rok a pro některé naše hráče i o dva roky staršími hráči.
Dnes s odstupem času musím konstatovat, že to kluci celkově zvládli a s přibývajícími zápasy šli herně nahoru. Potěšující byl počet vstřelených branek, kdy máme průměr necelých pět gólů na utkání, což si myslím, že je dobrá vizitka útočné síly mužstva.
Samozřejmě, že se najdou i negativa. První je docela vysoký počet obdržených branek a druhé je nezvládnutí zápasů ve kterých jsme měli bodovat.
Celkově chci, ale kluky pochválit nejen za herní projev při zápasech, ale i za pracovitost na trénincích. Někteří hráči udělali proti loňskému roku obrovský progres ve výkonnosti a pokud budou v tom trendu pokračovat, tak dorostenecký fotbal ve Vítkovicích půjde určitě nahoru. Tento tým má potenciál do budoucna a byla by škoda, kdyby v budoucnu nehrál vyšší soutěž.
Zvláště pochvalu zaslouží všichni hráči r.2007, kteří to měli těžší, ale skvěle se s náročností soutěže vyrovnali a patřili k oporám týmu.
Momentálně dorostenecké kategorie působí v třetí nejvyšší soutěži, pracujete na blízkém postupu výše?
Sice v současnosti naše dorostenecké kategorie hrají až třetí nejvyšší soutěž, ale v plánu je postup o soutěž výše. Závisí to, ale na výsledcích kategorie U19, která se na jaře pokusí dostat na umístění v tabulce, které by zaručovalo postup.
Jistě i tato kategorie má skvělé individuality, chtěl bys někoho vypíchnout?
Jako každé mužstvo má i tohle své lídry, ale aspoň jedno jméno uvedu a to kapitána týmu Lukáše Raběčného, který byl opravdový kapitán a byl všem příkladem ve všech činnostech.

Facebook

Reklama

ad

Tabulka

Tým Z B
1. Frýdlant nad O. 13 28
2. Bílovec 13 26
3. Polanka n. Odrou 13 26
4. Rýmařov 13 24
5. Nový Jičín 13 21
6. Frenštát pod R. 13 20
7. Opava B 13 19
8. MFK Vítkovice 13 19
9. Bohumín 12 19
10. Karviná B 12 15
11. Bruntál 13 13
12. Dětmarovice 13 10
13. Havířov 13 7
14. Heřmanice Slezská 13 5